Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Lexus przedstawia model ES

Lexus przedstawia model ES

Na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku Lexus zaprezentował model ES. Auto od razu pojawia się w dwóch wersjach - ES 350 oraz po raz pierwszy w wersji hybrydowej ES 300h.

Lexus przedstawia model ES
Lexus ES 300h został po raz pierwszy w historii marki wyposażony w technologię Lexus HybriES 300hd Drive, wspomaganą przez czterocylindrowy silnik o pojemności 2.5 litra. Wersja hybrydowa pozwala na poruszanie się po drogach w czterech trybach: Normal, Sport, Eco oraz EV. Tryb EV pozwala na jazdę korzystając z energii wyłącznie płynącej z akumulatorów.

Wersja ES 350 dostępna jest z silnikiem V6 o pojemności 3.5 litra wyposażonej w technologię zmiennych faz rozrządu (VVT-i) podobnie zresztą jak i wersja hybrydowa ES. Auto posiada 6-biegową skrzynię automatyczną kontrolowaną elektronicznie i wyposażoną w system ECT-i.

Stylistyka nadwozia Lexusa ES nawiązuje do pozostałych nowych modeli z gamy japońsES 350kiej marki. Znajdziemy tu nowy grill w kształcie klepsydry oraz diodowe światła do jazdy dziennej. Tylne światła to znany z innych modeli kształt litery L. W tylnym zderzaku zostały zamontowane dwie końcówki wydechu. Wersja hybrydowa posiada schowany wydech oraz zintegrowany spojler. Producent do kolorów nadwozia dodał Ognistą Perłę Agate oraz Srebrną Linie Metallic.

We wnętrzu Lexus poprawił kąt nachylenia kierownicy z 24 stopni do 22. Lexus twierdzi, że  teraz pozycja za kierownicą jest bardziej naturalna. Ciekawe kto zauważy zmianę o 2 stopnie? Przestrzeń na kolana wzrosła o 7 cm zaś w części na nogi 10.4 cm. Siedzenia zostały pokryte innowacyjnym materiałem NuLuxe, który został opracowany w celu zmniejszenia wpływu na środowisko. Jako opcje można zamówić wykończenie skórzane.
ES 300h
Samochód został wyposażony w szereg opcji poprawiających podróżowanie, ale i bezpieczeństwo. Przykładem jest system monitorowania martwego pola Blind Spot Monitor czy Pre-Collision Sytem ostrzegający przed zderzeniem oraz przygotowujący samochód i pasażerów tak by skutki zderzania były jak najmniejsze. Podróż umili system multimedialny Lexus Enform nowej generacji lub jako wyposażenie dodatkowe można zamówić zestaw audio Mark Levinson.Podobne wiadomości:

Lexus UX Concept - nietuzinkowe wnętrze

Lexus UX Concept - nietuzinkowe wnętrze

Aktualności 2016-09-23

Lexus Kinetic Seat - oto fotel przyszłości z Japonii

Lexus Kinetic Seat - oto fotel przyszłości z...

Technika 2016-09-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj