mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Lexus przedstawia model ES

Lexus przedstawia model ES

Na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku Lexus zaprezentował model ES. Auto od razu pojawia się w dwóch wersjach - ES 350 oraz po raz pierwszy w wersji hybrydowej ES 300h.

Lexus przedstawia model ES
Lexus ES 300h został po raz pierwszy w historii marki wyposażony w technologię Lexus HybriES 300hd Drive, wspomaganą przez czterocylindrowy silnik o pojemności 2.5 litra. Wersja hybrydowa pozwala na poruszanie się po drogach w czterech trybach: Normal, Sport, Eco oraz EV. Tryb EV pozwala na jazdę korzystając z energii wyłącznie płynącej z akumulatorów.

Wersja ES 350 dostępna jest z silnikiem V6 o pojemności 3.5 litra wyposażonej w technologię zmiennych faz rozrządu (VVT-i) podobnie zresztą jak i wersja hybrydowa ES. Auto posiada 6-biegową skrzynię automatyczną kontrolowaną elektronicznie i wyposażoną w system ECT-i.

Stylistyka nadwozia Lexusa ES nawiązuje do pozostałych nowych modeli z gamy japońsES 350kiej marki. Znajdziemy tu nowy grill w kształcie klepsydry oraz diodowe światła do jazdy dziennej. Tylne światła to znany z innych modeli kształt litery L. W tylnym zderzaku zostały zamontowane dwie końcówki wydechu. Wersja hybrydowa posiada schowany wydech oraz zintegrowany spojler. Producent do kolorów nadwozia dodał Ognistą Perłę Agate oraz Srebrną Linie Metallic.

We wnętrzu Lexus poprawił kąt nachylenia kierownicy z 24 stopni do 22. Lexus twierdzi, że  teraz pozycja za kierownicą jest bardziej naturalna. Ciekawe kto zauważy zmianę o 2 stopnie? Przestrzeń na kolana wzrosła o 7 cm zaś w części na nogi 10.4 cm. Siedzenia zostały pokryte innowacyjnym materiałem NuLuxe, który został opracowany w celu zmniejszenia wpływu na środowisko. Jako opcje można zamówić wykończenie skórzane.
ES 300h
Samochód został wyposażony w szereg opcji poprawiających podróżowanie, ale i bezpieczeństwo. Przykładem jest system monitorowania martwego pola Blind Spot Monitor czy Pre-Collision Sytem ostrzegający przed zderzeniem oraz przygotowujący samochód i pasażerów tak by skutki zderzania były jak najmniejsze. Podróż umili system multimedialny Lexus Enform nowej generacji lub jako wyposażenie dodatkowe można zamówić zestaw audio Mark Levinson.Podobne wiadomości:

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Aktualności 2017-08-28

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Premiery 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.