mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Limitowane rajdowe kombi

Limitowane rajdowe kombi

Lancer Evolution Wagon GT - dziś do salonów w Japonii trafia najnowsza wersja kultowego Mitsubishi. Po ostatniej zapowiedzi Outlandera Turbo jest to kolejny mocny model tej marki.

Limitowane rajdowe kombi

Impreza kombi od Subaru jest także w Polsce dostępna w wersji WRX Turbo. Kombi Lacera Evo powstało z połączenia zaprezentowanego w marcu tego roku sedana IX generacji i standardowego Lancera kombi.

Z tego drugiego pochodzą elementy konstrukcyjne poszycia nadwozia (dach i części boków), a z pierwszego zapożyczono zawieszenie - specjalnie wzmocnione dla kombi, układ napędu na obie osie 4WD z ręcznie kontrolowanym systemem elektronicznej kontroli trakcji AWC (3 tryby pracy na różnych nawierzchniach) i oczywiście jednostkę napędową.


TU zobacz specyfikacje i ceny Mitsubishi Lancer

Doładowany, 2.0-litrowy, 280-konny silnik Mivec z intercoolerem w wersji GT współpracuje z 6-biegową, manualną skrzynią W specyfikacji GT-A w standardzie jest ta sama jednostka, która poprzez zastosowanie innej, mniejszej turbosprężarki daje 272 KM i mniejszy moment obrotowy. W GT-A jest także 5-stopniowa przekładnia automatyczna.

Od sedana - poza oczywiście widocznymi elementami zmieniającymi nadwozie - Lancera Wagon GT odróżnia zastosowanie przy montażu specjalnych wzmocnień tylnej partii nadwozia, tak by zachować sztywność całej konstrukcji, równą tej z znanym już Evo. Nie wiadomo na razie, kiedy i czy kombi trafi do Europy - jeżeli tak, to na pewno angielscy klienci (kierownica po prawej stronie) będą mieli pierwszeństwo do uszczknięcia kilku z 2.500 sztuk limitowanej serii rodzinnego rajdowca.


Więcej informacji o marce Mitsubishi:

NOWOŚĆ - zobacz specjalną stronę marki

Outlander z sercem Evo

Elektryczna Evo-lucja

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.