mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Lincoln dla młodych, niekoniecznie bogatych

Lincoln dla młodych, niekoniecznie bogatych

Wskaźniki sprzedaży najnowszego modelu Lincoln Zephyr pokazują, że luksusowa marka przeżywa odrodzenie, a jego grupa docelowa zmienia się ze starszych użytkowników powracających do marki na mniej konserwatywnych i młodych.

Lincoln dla młodych, niekoniecznie bogatych

Dwóch z pięciu nabywców nowego modelu Zephyr przesiada się do niego z całkiem innej marki niż Ford-Mercury czy też poprzednich modeli marki Lincoln. Honda Accord oraz Nissan Maxima  są samochodami, z których właściciele najczęściej przesiadają się do Lincolna. Pojazd ten został zaprezentowany zeszłej jesieni. Średniej wielkości sedan był w pierwszych dwóch miesiącach sprzedawany przeważnie klientom, których poprzednie samochody były spod tego samego znaku. Były to głównie modele: LS, Town Car, Continental. Jednak przez ostatnie tygodnie sytuacja ta zaczyna się diametralnie zmieniać.

Według badań rynkowych nowy Zephyr wchodzi w krąg zainteresowania nabywców, którzy zamierzali kupić takie modele jak Accord, Acura TL, BMW serii 3, Toyota Avalon, a także Infiniti G35. Wejścia na stronę internetową, gdzie znajdują się informacje na temat tego modelu, wzrosły nawet pięciokrotnie, co daje do zrozumienia, że samochód podoba się ludziom, a także chcą oni go oglądać.

Średni wiek nabywcy samochodu marki Lincoln to 60 lat, lecz stereotypowym klientem jest  pan grubo po 70-tce. Jak donoszą ostatnie analizy w pierwszych trzech tygodniach marca, średnia wieku kupujących Zephyra to 56 lat. Kampania marketingowa na rzecz tego modelu zaczyna odnosić sukces, bowiem ponad 1.200 ankietowanych osób w wieku od 30 - 54 lat, o przychodzie rocznym powyżej 75 tys zaczęło się poważnie zastanawiać nad kupnem tego modelu.

W poprzednim miesiącu sprzedano 3.218 egzemplarzy tego modelu. Podczas pierwszych trzech miesięcy od debiutu na rynku, wielkość ta wynosiła 7.784 sztuk.

Czytaj także:

Lincoln: Zmodyfikowany Zephyr (2006-02-08)

Lincoln MKX: Limuzyna w CUV (2006-01-12)

Nazwa ma znaczenie (2006-01-02)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lincoln Zephyr Wszystko o Lincoln
Tematy w artykule: Lincoln Lincoln Zephyr

Podobne wiadomości:

Lincoln Continental Concept - amerykański powrót do klasy premium

Lincoln Continental Concept - amerykański...

Aktualności 2015-03-31

Ford wzywa flagowe auta do serwisu

Ford wzywa flagowe auta do serwisu

Aktualności 2012-05-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.