mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Logan pickup i van już w sprzedaży

Logan pickup i van już w sprzedaży

Do sprzedaży na polskim rynku trafiły właśnie dwie kolejne wersje modelu Dacia Logan. Tym razem pełniące funcję aut dostawczych - pick up oraz van - a więc z otwartą bądź zabudowaną przestrzenią ładunkową.

Logan pickup i van już w sprzedaży

Obie wersje oferowane są z niemal tą samą paletą silników. Jednostka benzynowa o pojemności 1,6 litra dysponuje mocą 87 koni mechanicznych, zaś 1,5-litrowy silnik wysokoprężny dostępny jest w dwóch wariantach mocy - 68 i 85 KM. Dodatkowo wersja van może być zamówiona z 1,4-litrową jednostką benzynową o mocy 75 KM.

Logan pick up
Jak na auto o długości nieprzekraczającej 4,5 m Logan pick up dysponuje niezłymi parametrami ładunkowymi. Przestrzeń ładunkowa tej wersji Dacii Logan mierzy 1.807 mm długości i 1.374 mm szerokości. Wysokość boków wynosi 535 mm, zaś progu załadunkowego 636 mm. Ładowność to 800 kg, zaś obciążenie tylnej klapy nie powinno przekraczać 300 kg.

Dwumiejscowa kabina zapewnia sporo miejsca dla kierowcy i pasażera oraz dobrą widoczność. Wewnątrz znajduje się sporo schowków, w tym za fotelami duży schowek o pojemności 300 litrów, do którego dostęp jest ułatwiony dzięki pochylanym przednim fotelom. Na tylnej ścianie kabiny zamontowane zostały dwa wieszaki na ubrania oraz siatka, która może służyć jako schowek na drobne przedmioty. Tylna przeszklona ściana kabiny jest zabezpieczona specjalną kratą odpowiadająca wymogom polskich przepisów i bezpiecznie oddziela skrzynię ładunkową od kabiny kierowcy.

Aby stać się posiadaczem Logana pick up trzeba wydać minimum 30.800 zł.

Logan van
Dacia Logan van oferuje przestrzeń ładunkową o pojemności 2,5 m3 i ładowności 800 kg. Jej długość wynosi 1.936 mm, szerokość 1.420 mm, wysokość 940 mm, zaś próg załadunku 582 mm. Jest ona oddzielona od kabiny pasażerskiej ścianką działową wykonaną ze zbrojonego włóknem szklanym laminatu.

Praktyczny i łatwy jest dostęp do tej części auta. Posiada ona, jak zwykłe auto osobowe, tylną parę bocznych drzwi oraz dodatkową tylną parę, dzieloną asymetrycznie 1/3-2/3. Dwuskrzydłowe tylne drzwi otwierają się pod kątem: 40, 90 oraz 180 stopni. Najmniejszy kąt otwarcia drzwi ułatwia załadunek w miejscach o ograniczonej ilości wolnej przestrzeni, np. w garażu lub w przypadku innego pojazdu zaparkowanego tuż za Loganem van. W przypadku ładunków o większych gabarytach najdogodniejszy jest kąt otwarcia 180 stopni.

Jak przystało jednak na samochód dostawczy, boczne tylne drzwi i tylne drzwi dwuskrzydłowe Logana van nie są przeszklone. Dzięki temu przestrzeń ładunkowa jest zabezpieczona przed niedyskretnymi spojrzeniami z zewnątrz.

Praktyczna jest także dwuczęściowa podłoga zamontowana na ramie przyspawanej do oryginalnej podłogi. Dzięki temu przestrzeń ładunkowa jest całkowicie płaska i można ją zmywać strumieniem wody dzięki obecności systemu kanałów odpływowych. Dla lepszego zaś zabezpieczenia ładunku służy 6 punktów mocujących znajdujących się w podłodze przestrzeni ładunkowej.

Ceny Dacii Logan van zaczynają się od 29.800 zł za wersję z 75-konnym silnikiem benzynowym.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Dacia Logan
Dacia Logan
Cena podstawowa już od: 29 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik

Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski...

Aktualności 2018-02-02

Dacia Dokker i Lodgy przechodzą lifting

Dacia Dokker i Lodgy przechodzą lifting

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.