mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Londyńska taksówka według Nissana

Londyńska taksówka według Nissana

Japoński producent aut przedstawił swój punkt widzenia w sprawie legendarnych londyńskich taksówek. Testy elektrycznego prototypu zaplanowane są na przyszły rok.

Londyńska taksówka według Nissana
Taksówka Nissana to auto bazujące na popularnym, kompaktowym vanie NV200. Przy projektowaniu celem nadrzędnym był komfort pasażerów. Auto śmiało pomieści pięć dorosłych osób. Do dyspozycj jest tylna kanapa oraz dwa składane fotele. Aby znaleźć więcej miejsca dla bagażu klientów, projektanci usunęli przedni fotel pasażera.

Cechą charakterystyczną koncepcyjnego auta są przesuwne drzwi, które sprawiają, że dostęp do środka auta jest bardzo łatwy. Dodatkowo praktycznie znika ryzyko uszkodzenia lub wypadku przez nagłe otwarcie drzwi przez pasażera auta.

Nissan NV200 London Taxi jest wyposażony w wysokoprężny silnik 1.5 dCi, który wspomagany 6-biegową, manualną przekładnią zapewnia spalanie na poziomie 5.3 litra na 100 przejechanych kilometrów. Wynik ten jest o 50% lepszy w porównaniu do obecnej londyńskiej taksówki TX4.

Nissan rozważa również wprowadzenie na rynek elektrycznej wersji taksówki NV200. Japoński producent zamierza prowadzić rozmowy z zainteresowanymi stronami, co ma doprowadzić do poprawy infrastruktury pozwalającej na doładowywanie elektrycznych aut.

Prawdopodobnie z końcem tego roku NV200 otrzyma certyfikat London Taxi, zaraz po tym jak przejdzie próby zderzeniowe oraz badania końcowe. Ciekawe jednak jak londyńczycy przyjmą nowe auto Nissana, który może nie być już taką ciekawą atrakcją turystyczną jaką jest obecna Londyńska Taksówka.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan NV200
Nissan NV200
Cena podstawowa już od: 62 841 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan NV200 Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan NV200

Podobne wiadomości:

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania życia

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania...

Premiery 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport