mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Luksusowa Fuga Nissana

Luksusowa Fuga Nissana

W dniu dzisiejszym Nissan wprowadził do sprzedaży na rynku japońskim nowy model o luksusowym wyposażeniu. Jako Infiniti Fuga dostępna będzie też na rynku amerykańskim.

Luksusowa Fuga Nissana

Fuga dostępna jest z dwoma sześciocylindrowymi silnikami, 3,5-litrowym oraz nowo zaprojektowanym o pojemności 2,5 l. Oba zapewniają bardzo dobrą dynamikę jazdy, a w połączeniu z układem zawieszenia także komfortową. Za zapewnienie stabilności tylnej części pojazdu na krętych drogach oraz przy dużych prędkościach odpowiada system Rear Active Steering (RAS). Oba dostępne silniki współdziałają z 5-stopniową automatyczną skrzynią biegów z możliwością przełączenia na tryb ręczny.

2,5-litrowa jednostka spełnia już teraz bardzo restrykcyjne normy emisji spalin, które w Japonii zaczną obowiązywać dopiero w 2010 roku.

W porównaniu do konkurencji Fuga zapewnia bardzo przestronne wnętrze, m.in. dzięki długości kabiny wynoszącej 1,88 m. Zapewnia to więcej miejsca w okolicach głowy na przednich i tylnych siedzeniach oraz w okolicach kolan i nóg pasażerów tylnych siedzeń. Podwyższony komfort to zasługa także klimatyzacji, która dzięki specjalnie poprowadzonym kanałom na desce rozdzielczej nie kieruje strumienia powietrza bezpośrednio na osoby w aucie. Dodatkowo ciepłe lub zimne powietrze wydobywa się z oparć i zagłówków foteli.

Dzięki systemowi Intelligent Key ID zapamiętywane jest położenie siedzenia oraz kierownicy, które automatycznie dopasowują się do wsiadającego kierowcy.

Fuga jest pierwszym modelem Nissana, w którym zastosowano system Intelligent Cruise Control (ICC). W przeciwieństwie do standardowego Adaptive Cruise Control ICC umożliwia jazdę ze stałą prędkością przy małych prędkościach, poniżej 40 km/h, co nie jest możliwe przy ACC. Dzięki temu kierowca zostaje odciążony od ciągłego przyspieszania i zwalniania nawet w ruchu miejskim.

O bezpieczeństwo podróżujących dbają także dwie poduszki powietrzne, dostępne w opcji boczne poduszki i kurtyny powietrzne, system wspomagania hamowania Brake Assist, który dźwiękiem ostrzega o zbliżaniu się do przeszkody i w razie konieczności włącza hamulce. Zaprojektowana karoseria ma złagodzić obrażenia głowy i nóg w razie kolizji z pieszym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!