mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Luksusowe i przestrzenne Akino

Luksusowe i przestrzenne Akino

Dziś prezentujemy pierwsze zdjęcia koncepcyjnego modelu Chrysler Akino. Jego światowa premiera będzie miała miejsce podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Tokio.

Luksusowe i przestrzenne Akino
"Chciałam stworzyć kojące i budujące wrażenie salonu, otoczonego typową dla marki Chrysler elegancją" – powiedziała o swym projekcie Akino Tsuchiya przed Salonem Samochodowym Tokio 2005
 
Koncepcyjny Chrysler Akino ma pojedyncze drzwi po stronie kierowcy i dwoje otwierających się w przeciwne strony drzwi po drugiej stronie. Pozwala to  "rzędowo" zintegrować tylne siedzenia z obrotowym fotelem przedniego pasażera. Dla zaakcentowania sylwetki samochodu oraz powiększenia przestrzeni nad tylną kanapą dach pojazdu podzielony jest na dwie zbiegające się klinowo części.
 
Wystrój wnętrza powstał z materiałów naturalnych i nadających się do recyklingu tkanin syntetycznych – jak bambusowa podłoga, sizalowe dywaniki, oświetlenie w formie nastrojowych "świeczników" lub niemal "domowe" poduszki.
 
Siedzenia kierowcy i pasażera pełnią funkcję foteli, a kanapa tylna przyjęła rolę sofy w tradycyjnym salonie domowym. Dwoma kolorami zaznaczono rozdzielność "miejsca pracy" od "przestrzeni pokojowej": błękitna barwa Blue Suede określa królestwo kierowcy, a kremowa Cream Suede – miejsce dla pasażerów z przodu i z tyłu. W podobnym tonie utrzymane są dolne partie drzwi nadwozia. 
 
Charakterystycznym elementem nadwozia jest oszklenie o niezwykłych kształtach – z wykorzystaniem tylnej szyby o specjalnej fakturze, pozwalającej pasażerom zachować poczucie komfortowej prywatności. Auto ma 3.724 mm długości, 1.799 mm szerokości i 1.604 mm wysokości. Jego rozstaw osi wynosi 2.413 mm.
 
Zobacz także: Koncepcyjny Akino - 2005.09.22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.