mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Luksusowe i przestrzenne Akino

Luksusowe i przestrzenne Akino

Dziś prezentujemy pierwsze zdjęcia koncepcyjnego modelu Chrysler Akino. Jego światowa premiera będzie miała miejsce podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Tokio.

Luksusowe i przestrzenne Akino
"Chciałam stworzyć kojące i budujące wrażenie salonu, otoczonego typową dla marki Chrysler elegancją" – powiedziała o swym projekcie Akino Tsuchiya przed Salonem Samochodowym Tokio 2005
 
Koncepcyjny Chrysler Akino ma pojedyncze drzwi po stronie kierowcy i dwoje otwierających się w przeciwne strony drzwi po drugiej stronie. Pozwala to  "rzędowo" zintegrować tylne siedzenia z obrotowym fotelem przedniego pasażera. Dla zaakcentowania sylwetki samochodu oraz powiększenia przestrzeni nad tylną kanapą dach pojazdu podzielony jest na dwie zbiegające się klinowo części.
 
Wystrój wnętrza powstał z materiałów naturalnych i nadających się do recyklingu tkanin syntetycznych – jak bambusowa podłoga, sizalowe dywaniki, oświetlenie w formie nastrojowych "świeczników" lub niemal "domowe" poduszki.
 
Siedzenia kierowcy i pasażera pełnią funkcję foteli, a kanapa tylna przyjęła rolę sofy w tradycyjnym salonie domowym. Dwoma kolorami zaznaczono rozdzielność "miejsca pracy" od "przestrzeni pokojowej": błękitna barwa Blue Suede określa królestwo kierowcy, a kremowa Cream Suede – miejsce dla pasażerów z przodu i z tyłu. W podobnym tonie utrzymane są dolne partie drzwi nadwozia. 
 
Charakterystycznym elementem nadwozia jest oszklenie o niezwykłych kształtach – z wykorzystaniem tylnej szyby o specjalnej fakturze, pozwalającej pasażerom zachować poczucie komfortowej prywatności. Auto ma 3.724 mm długości, 1.799 mm szerokości i 1.604 mm wysokości. Jego rozstaw osi wynosi 2.413 mm.
 
Zobacz także: Koncepcyjny Akino - 2005.09.22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic