mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > MG XPower SV-R

MG XPower SV-R

Już sama nazwa wskazuje na ukrytą moc tego auta. Pokazany na targach motoryzacyjnych w Genewie model jest jeszcze bardziej usportowioną wersją modelu SV.

MG XPower SV-R

Ulepszone osiągi to zasługa nowego 5-litrowego, ośmiocylindrowego silnika stworzonego przy współudziale firmy tuningowej Sean Hyland. Dzięki niemu auto może osiągnąć 100 km/h w niecałe 5 sekund i maksymalnie 282 km/h. W porównaniu do silnika modelu SV została zwiększona moc z 320 do 400 KM osiąganych przy 6.000 obr/min. Jednocześnie zwiększony został również maksymalny moment obrotowy z 410 do 510 Nm przy 4.750 obr/min.

Aby utrzymać moc nowego silnika w ryzach zastosowano większe hamulce tarczowe. Kierowca będzie miał do wyboru ręczną lub automatyczną przekładnię. Producenci nie zmienili natomiast zbytnio z pozostałych elementów modelu SV. Konstrukcja opiera się na komponentach z włókien węglowych i sportowym zawieszeniu. Wnętrze auta jest konfigurowane na podstawie indywidualnych zamówień. Aby nabyć taki model trzeba liczyć się z wydatkiem minimum 125.000 euro, co jest o około 26.000 więcej niż w modelu SV.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech