mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > MINI Traveller: Rajdowy kompan

MINI Traveller: Rajdowy kompan

Po prezentacjach we Frankfurcie, Tokio i Detroit MINI przedstawi nową koncepcję swojego modelu Traveller także na Salonie Samochodowym w Genewie. Tym razem studyjna wersja auta przedstawia MINI jako wyśmienitego kompana rajdowego.

MINI Traveller: Rajdowy kompan

Pomysł na taki typ nadwozia MINI powstał przy okazji setnej rocznicy urodzin jednej z dawnych sław marki - sir Aleca Issigonisa oraz przypomnienia rajdowych sukcesów jakie brytyjska marka odnosiła w rajdach samochodowych przeszło 40 lat temu. Koncepcyjny MINI Concept Geneva w rajdowej optyce ma być idealnym partnerem każdego fana rajdowego.

Specjalnie dla tego zaprojektowano nie tylko sylwetkę auta ale też wnętrze. O rajdowym charakterze przypominają poszerzone nadkola oraz reflektory umieszczone na dachu oraz w grillu co nawiązuje do pospolitych „elektrownii” - montowanych na masce dodatkowych światłach w samochodach rajdowych. Szeroko otwierane drzwi dają możliwość łatwiejszego wsiadania i wysiadania z samochodu oraz łatwiejsze dostosowywanie wnętrza do potrzeb kierowcy. Jednak o tym za chwilę.

Zobacz pełną galerię zdjęć modelu MINI Traveller - Concept Geneva

Na dachu, którego tylna część jest wyciągnięta, tworząc tym samym spojler tylnej części auta, zamontowano koło zapasowe. W tylnych szybach zamontowano małe przestrzenie ładunkowe do których można włożyć niezbędnik rajdowego kibica. W przestrzeni bagażowej auta jest dodatkowo skrzynia w której transportować można komputer lub inne drogocenne rzeczy aby uchronić je przed ewentualnym uszkodzeniem podczas jazdy w terenie.

Wewnątrz samochodu panuje także duża kompatybilność. Dominuje kolor czerwony i biały zmieszany z aluminiowymi elementami na zegarach i środkowej konsoli. Nie obyło się też bez dużej dawki elektroniki przy sterowaniu różnymi instrumentami. Wszystko utrzymane w sportowym klimacie.

Dowiedz się więcej o marce MINI

Sportowy oddźwięk – w dosłownym tego słowa znaczeniu – posiada także jednostka napędowa Mini Traveller. Pod maską kryje się identyczny motor jaki jest montowany w modelu Cooper S, jednak wsparty sportowym układem wydechowym robi dużo więcej hałasu.

Nowy MINI Traveller podobnie jak modele Concept Frankfurt, Concept Tokio i Concept Detroit ma nikłe szanse na pojawienie się w seryjnej produkcji. Jeżeli już miałby zostać wprowadzony do sprzedaży to na pewno nie w tak modernistycznej formie w jakiej będzie prezentowany w Genewie.

Czytaj także:

MINI Concept Frankfurt 2005-09-23

MINI Concept Tokio 2005-10-11

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Peugeot Traveller
Peugeot Traveller
Cena podstawowa już od: 133 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Top 7 udanych powrotów

Top 7 udanych powrotów

Aktualności 2015-08-29

Mini Clubman po raz drugi

Mini Clubman po raz drugi

Premiery 2015-06-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.