mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > MLK vs X3

MLK vs X3

Mercedes robi wszystko, by jak najszybciej przedstawić rywala dla małego SUVa od konkurencyjnego BMW. Tym samym podąża za Audi, które już zapowiedziało produkcję Q3.

MLK vs X3

Wcześniej krążyły również pogłoski, jakoby mała terenówka Mercedesa miałaby nazywać się MLX lub X-klasa, jednak ostatecznie pozostało przy odwołującej się do małego roadstera nazwie MLK.

Tak jak i bawarski rywal, off-roader spod znaku srebrnej gwiazdy będzie bardziej sportowy niż terenowy. Stylistycznie auto nawiąże do większego Mercedesa ML - jednak z zapożyczeniami z najmniejszego coupe-cabrio z rodziny.

Aktualnie samochód odbywa intensywne testy, między innymi na sławnej, bardzo wymagającej, północnej pętli niemieckiego toru Nurburgring. Pod zamaskowaniem widać ostrą linię boczną, ciągnącą się od nadkola przednich kół do tylnych lamp oraz ścięty słupek C i szybę przestrzeni bagażowej.

Technologiczne koneksje zbliżą go do następnego wcielenia C-klasy. Tak jak i nowy sedan, który trafi do sprzedaży w 2007 roku, tak i MLK będzie wyposażane w te same jednostki napędowe oraz standardowy system 4x4. Pod maskę trafią między innymi silniki 3- i 3,5-litrowe V6 oraz turbodoładowane diesle. By dotrzymać tradycji, do roku czasu po debiucie możemy spodziewać się Mercedesa MLK w wersji AMG.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.