mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > MX-5 już specjalna

MX-5 już specjalna

W lutym informowaliśmy o nowej wersji kultowego japońskiego roadstera, która nieco później zadebiutowała w Genewie. Teraz, producent z Hiroszimy prezentuje specjalną "Generation Limited".

MX-5 już specjalna

Już u zarania swojej historii w 1989 roku, modelowi MX-5 udało się zdobyć na światowych rynkach status niedrogiego, lekkiego kabrio, dającego mnóstwo frajdy z jazdy. Nic dziwnego, skoro twórcom auta przyświecała idea Jinba Ittai (czyt.: 'gin-buy ee-tai'), która w wolnym tłumaczeniu z japońskiego oznacza "koń i jeździec jak jedno". Kierowca w fotelu japońskiego kuca ma czerpać przyjemność z jego możliwości.

Zaprezentowany w Genewie samochód jest ewolucją idei i kształtów swojej długowiecznej poprzedniczki. Zachowując znany zarys dodano akcenty upodabniające MX-5-kę do zwinnej ryby. Pozostał tak samo ulokowany, duży przedni wlot powietrza, zdecydowanie odmienna, bardziej techniczna jest budowa reflektorów przednich i świateł tylnych, które jednak pozostały w niezmienionym, tradycyjnym już kształcie.

Tak przygotowane auto można już zamawiać począwszy od targów genewskich, gdzie miało swoją odsłonę. Dodatkowo, począwszy od zbliżających się targów w Nowym Jorku, można będzie nabyć specjalną wersję "Generation Limited". W liczbie 3.500 sztuk, limitowana edycja ma właśnie wzmocnić debiut rynkowy modelu.

W odróżnieniu od standardowej wersji, ta ma znacznie więcej elementów z polerowanego chromu: począwszy od charakterystycznej ramy szyby, przez obwódkę grilla, po klamki i powłokę pałąków przeciwkapotarzowych. Całość uzupełnią 17-calowe, 5-ramienne, polerowane felgi i wnętrze w tym samym kolorze co nadwozie.

Auto napędzane będzie przez 2-litrowym, 160-konny silnik zespolony z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów przekazującą moc tradycyjnie na tylne koła.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.