mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Make-up dla Jaguara XJ

Make-up dla Jaguara XJ

Jedna z najbardziej popularnych limuzyn Jaguara, model XJ doczekał się zmian. Nowy rocznik modelowy tego samochodu, wraz ze zmodyfikowaną stylistyką zewnętrzną i nowo wyposażonym wnętrzem pojawi się na salonie samochodowym w Genewie.

Make-up dla Jaguara XJ
Kosmetyczne poprawki naniesione na XJ widać w szczególności z przodu samochodu w postaci bardziej sportowego zderzaka z wlotami powietrza, nowymi miejscami świateł przeciwmgielnych. Drobnym korektom uległ również charakterystyczny grill. Z tyłu trudno zobaczyć cokolwiek nowego. Delikatny make-up otrzymał tylko zderzak i końcówki rur wydechowych. Wydłużyła się też nieco chromowana listwa na klapie bagażnika.

Wnętrze Jaguar postanowił obdarzyć jeszcze większą dozą luksusu i właśnie na urozmaicaniu komfortu, a nie poprawie ergonomii wnętrza skupił się brytyjski producent. Dodano kilka nowych gadżetów, takich jak: siedzenia z funkcją chłodzenia, gniazdo Bluetooth, 7-calowy monitor z funkcją sterowania głosem. Przesunięto także pozycję foteli dzięki którym powstała większe przestrzeń na nogi. Jaguar XJ został wyposażony w kilka nowych systemów bezpieczeństwa, począwszy od tempomatu ACC, aktywnej regulacji układu jezdnego czy czujników kontroli ciśnienia w oponach.

Nowy „Jag” nadal rozpędzany będzie przez znaną gamę silników benzynowych: 3.0 l. V6 238 KM i ośmiocylindrowe motory o pojemności 3.5 i 4.2 l. W ofercie dostępny jest jeden wysokoprężny silnik z turbodoładowaniem 2.7 l. 207 KM. Biegi obsługiwane są nadal przez sześciostopniowy automat.

Drastycznym zmianom nie uległa także cena XJ... jest nadal wysoka. Za nowego Jaguara, który w sprzedaży w Europie pojawi się najprawdopodobniej w trzecim kwartale bieżącego roku trzeba będzie zapłacić ponad 260 tys. zł.

Czytaj także:

Kot na masce 2007-02-05

Jaguar XJ najbardziej luksusowy 2007-01-24

Snobistyczne portfolio Jaguara 2006-07-21

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jaguar XJ
Jaguar XJ
Cena podstawowa już od: 419 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jaguar XJ Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar Seria XJ Jaguar XJ

Podobne wiadomości:

Jaguar XJ najbardziej luksusowy

Jaguar XJ najbardziej luksusowy

Samochody luksusowe 2007-01-24

Komentuj:

~Voyt3c 2007-03-03

W tescie porównawczym i tak pewnie wygrało by Renault Megane, za ilość schowków, duży bagażnik i dobrą widoczność przez boczne szyby tylne... a ludzie i tak to przyjmą bez żadnej dozy krytycznego myślenia, niestety taka prawda :/

~Zak 2007-03-02

Ale czy pokona w testach Skode Octavie ?! W tygodniku "Auto Śmiech" i miesieczniku "Skoda motor i sport" napewno nie ! (łapówki robią swoje )

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.