mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mała Alfa, czyli MiTo

Mała Alfa, czyli MiTo

Nie Junior, nie Furiosa, ani żadna z innych propozycji, jakie się dotychczas pojawiły, a MiTo będzie się nazywać nowy, najmniejszy model Alfy Romeo, który już latem zadebiutuje w sprzedaży na pierwszych europejskich rynkach.

Mała Alfa, czyli MiTo
Choć nazwa mogłaby wskazywać na japońskie, bądź koreańskie pochodzenie auta, to jednak okazuje się, iż mamy tu do czynienia po prostu ze skrótem dwóch włoskich miast, które mają szczególne znaczenie dla tego modelu. Mi pochodzi od Mediolanu (Milano), gdzie auto zostało zaprojektowane, zaś To od Turynu (Torino), gdzie nowa Alfa Romeo będzie wytwarzana.

Alfa Romeo MiTo pod względem rozmiarów zbliżony jest do Fiata Grande Punto, od którego otrzymał płytę podłogową. Ma 4,06 m długości, 1,44 m wysokości oraz 1,72 m szerokości. Choć, jak podkreślają przedstawiciele włoskiej marki, Alfa MiTo nie będzie autem, w którym dominować będą sportowe geny, to jednak można się w niej dopatrzeć kilku cech z modelu 8C Competizione.

Pod maską MiTo znajdą się wyłącznie doładowane jednostki. Na wstępie dostępne będą cztery różne wersje silnikowe (dwa diesle i dwa benzynowe) o rozpiętości mocy od 90 KM (1,3 Multijet) do 155 KM (1,4 T-Jet). W późniejszym czasie przewiduje się dalsze rozszerzenie oferty o mocniejsze silniki.

Wśród oferowanych rozwiązań w Alfie MiTo znajdzie się m.in. system Alfa DNA, który pozwala na wybór jednego z trzech trybów pracy silnika, hamulców, sprzęgła, zawieszenia i skrzyni biegów w zależności od panujących warunków drogowych oraz, przede wszystkim, od preferencji kierowcy. Kierowca będzie miał do dyspozycji tryb najbardziej sportowy Dynamic, miejski Normal oraz zapewniający maksymalny poziom bezpieczeństwa również w warunkach pogorszonej przyczepności All-weather.

Wyposażenie MiTo obejmować będzie także aktywne zawieszenie oraz system stabilizacji VDC. Budowa nadwozia wraz z oferowanym wyposażeniem mają zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa, aby uzyskać maksymalną notę w testach zderzeniowych.

Premierę Alfy Romeo MiTo przewidziano na czerwiec, zaś od lipca model ten będzie pojawiać się w sprzedaży stopniowo w kolejnych krajach Starego Kontynentu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Alfa Romeo MiTo
Alfa Romeo MiTo
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo 156 i Skoda Octavia - Torsenem w...

auto motor i sport 0000-00-00

Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4 ma Torsena, znakomicie się prowadzi i jest ciasna. Skoda Octavia Adventure 4x4 ma Haldexa, bywa nieprzewidywalna, jest komfortowa i tańsza o 30 tys. zł.

Alfa Romeo Stelvio – ruszyła sprzedaż

Alfa Romeo Stelvio – ruszyła sprzedaż

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

~Mariusz 2008-11-28

Czytaliscie ze Mito zdobyła az 5 gwiazdek w tescie zderzeniowym organizacji Euro NCAP.Rewelacja ,bardzo dobry wynki.

~bant 2008-11-28

mała ale za to jak wiele potrafi, 155 koni w takim aucie, a w wersji GTA 230 koni to naprawde zawrotna moc. wspaniałe auto

~pawel 2008-06-02

ladne

~hojrak 2008-03-18

ale nazwe to wymyslili ze fest

~Pawel 2008-03-18

Klękam i składam hołd

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.