mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Malutki Spark na nowo

Malutki Spark na nowo

Segment A, czyli najmniejszych samochodów, powoli staje się jednym z najbardziej konkurencyjnych na Starym Kontynencie. Niebawem do rywalizacji przystąpi nowy Chevrolet Spark. Premiera już w marcu na wystawie w Genewie.

Malutki Spark na nowo
Mierzący 3,64 m długości, z rozstawem osi wynoszącym 2.375 mm Chevrolet Spark będzie rywalizować z takimi autami jak trojaczki z Kolina (Aygo,  C1 oraz 107), Hyundai i10 czy Ford Ka. Pięciodrzwiowy Spark oparty został na prototypowym modelu Beat, najbardziej popularnym spośród trzech koncepcyjnych maluchów, jakie w 2007 pojawiły się na różnych wystawach na stoisku Chevroleta. Zdecydowana większość z 1,9 miliona głosujących internautów uznała, że to właśnie Beat najbardziej nadaje się to tego, żeby na jego bazie powstał model produkcyjny.

Wprawdzie już w Genewie pokazana zostanie wersja produkcyjna, ale w sprzedaży model ten pojawi się dopiero na początku przyszłego roku. Dlatego też koncern nie specjalnie spieszy się z przedstawieniem wszystkich danych dotyczących nowego Sparka. Wiadomo jedynie, że oferowane będą dwa 4-cylindrowe silniki benzynowe o pojemności 1,0 oraz 1,2 litra, które mają charakteryzować się niskim spalaniem i niską emisją CO2.

W zależności od rynku Spark dostępny będzie nawet z sześcioma poduszkami powietrznymi, systemami ABS i ESP.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

~ko 2009-02-11

szkoda, że "spece" decydujący o wdrożeniu tego auta do produkcji nie wzięli pod uwagę tego iż głosujący na Beat-a w internecie to ludzie bardzo młodzi lub młodzi, którzy jeszcze nie mają kasy na własne auto, a tylko dużo czasu na oglądanie witryn w internecie.. Dlatego sukces jego jest wątpliwy, tym bardziej, że kojarzy się z AGILĄ i SPLASH-em, tj autkami małymi acz mocno drogimi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.