mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Malutki Spark na nowo

Malutki Spark na nowo

Segment A, czyli najmniejszych samochodów, powoli staje się jednym z najbardziej konkurencyjnych na Starym Kontynencie. Niebawem do rywalizacji przystąpi nowy Chevrolet Spark. Premiera już w marcu na wystawie w Genewie.

Malutki Spark na nowo
Mierzący 3,64 m długości, z rozstawem osi wynoszącym 2.375 mm Chevrolet Spark będzie rywalizować z takimi autami jak trojaczki z Kolina (Aygo,  C1 oraz 107), Hyundai i10 czy Ford Ka. Pięciodrzwiowy Spark oparty został na prototypowym modelu Beat, najbardziej popularnym spośród trzech koncepcyjnych maluchów, jakie w 2007 pojawiły się na różnych wystawach na stoisku Chevroleta. Zdecydowana większość z 1,9 miliona głosujących internautów uznała, że to właśnie Beat najbardziej nadaje się to tego, żeby na jego bazie powstał model produkcyjny.

Wprawdzie już w Genewie pokazana zostanie wersja produkcyjna, ale w sprzedaży model ten pojawi się dopiero na początku przyszłego roku. Dlatego też koncern nie specjalnie spieszy się z przedstawieniem wszystkich danych dotyczących nowego Sparka. Wiadomo jedynie, że oferowane będą dwa 4-cylindrowe silniki benzynowe o pojemności 1,0 oraz 1,2 litra, które mają charakteryzować się niskim spalaniem i niską emisją CO2.

W zależności od rynku Spark dostępny będzie nawet z sześcioma poduszkami powietrznymi, systemami ABS i ESP.

Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Komentuj:

~ko 2009-02-11

szkoda, że "spece" decydujący o wdrożeniu tego auta do produkcji nie wzięli pod uwagę tego iż głosujący na Beat-a w internecie to ludzie bardzo młodzi lub młodzi, którzy jeszcze nie mają kasy na własne auto, a tylko dużo czasu na oglądanie witryn w internecie.. Dlatego sukces jego jest wątpliwy, tym bardziej, że kojarzy się z AGILĄ i SPLASH-em, tj autkami małymi acz mocno drogimi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.