mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mały smart z małymi zmianami

Mały smart z małymi zmianami

Od trzech lat w sprzedaży dostępna jest druga generacja smarta fortwo. Teraz przyszła pora na kurację odmładzającą, jednak zmiany, jakim poddany został ten model, są naprawdę symboliczne.

Mały smart z małymi zmianami
Z zewnątrz, jeśli chodzi o stylistykę nadwozia, żadne jakieś wyraźne zmiany nie rzucają się w oczy. Najważniejsze to wprowadzenie świateł do jazdy dziennej (diody LED), powiększenie do siedmiu palety dostępnych kolorów nadwozia (dwa nowe kolory, w tym jeden matowy), nowe kolory dachu w wersji fortwo cabrio. Nabywca tego małego autka będzie miał też do wyboru trzy nowe wzory 15-calowych felg aluminiowych.

W kabinie pojawiły się nowe, lepsze materiały wykończeniowe, nieco zmieniono układ deski rozdzielczej. Nowy jest system multimedialny, który poza standardowym audio jest z integrowany z nawigacją, Bluetooth oraz pozwala podłączyć się na różne sposoby (USB, AUX, iPod). Całość wyświetlana jest na 16,5-calowym wyświetlaczu na środku konsoli centralnej. W opcji można zamawiać także trójramienną kierownicę oraz komputer pokładowy.

O poważnych zmianach nie ma też co mówić, jeśli spojrzymy na oferowane jednostki napędowe. Tu do wyboru będzie jeden z najbardziej ekologicznych diesli dostępnych obecnie w sprzedaży. 54-konna jednostka emituje tylko 86 g CO2/km. Większy wybór jest za to wśród silników benzynowych. Dostępne są motory o mocy 61, 71 (obie zużywające średnio 4,2 l/100 km) oraz 84 KM (4,9 l/100 km; 114 g/km). Najwięcej emocji podczas jazdy smartem da nam wersja z logo Brabus, w której moc została delikatnie podniesiona z 98 do 102 KM. Mimo to, wciąż jest to ekologiczny silnik, emitujący 118 g CO2/km.

Po raz pierwszy odświeżony smart fortwo zaprezentowany zostanie na wystawie w Paryżu, a tuż po tym wydarzeniu auto pojawi się w salonach sprzedaży.

Podobne wiadomości:

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Premiery 2016-10-03

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed Paryżem

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed...

Aktualności 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Dobra wiadomość jest taka, że Mitsubishi finalnie nie uśmierciło swojego kompakta. Na rynku pojawi się model Grand Lancer, ale nie będzie dostępny dla klientów w Europie. Zamiast tego pojawi się na wybranych rynkach w Azji.
Odgadnij model Odgadnij model