mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mały sportowiec

Mały sportowiec

Wydaje się, że zbliżające się milowymi krokami targi we Frankfurcie będą wystawą zdominowaną przez premiery samochodów sportowych i równie ambitnych prototypów.

Mały sportowiec

Do pierwszej, a zarazem do drugiej grupy należy na pewno concept car Renaultsport Clio III RS. Propozycja następcy obecnego Clio  Sport 2.0 16V została zaprezentowana w rekordowym czasie zaledwie dwóch miesięcy od debiutu trzeciej generacji małego Renault. Auto różni się jednak znacznie od podstawowych modeli, i to zarówno na zewnątrz, jak i po podszyciem nadwozia.


TU zobacz relację z premiery Renault Clio III

To co uderza to zwłaszcza dalece bardziej agresywny wygląd samochodu. Już przód auta z potężnym, siatkowanym wlotem powietrza do układu chłodzenia i wyłupiaste, technicznie stylizowane oczy wraz ze smukłymi lusterkami zapowiadają nie lada wrażenia po sportowym koncepcie. Z boku, za przednimi nadkolami twórcy zastosowali coraz bardziej popularne w autach tuningowanych nacięcia błotników.

Także po raz pierwszy w aucie tego segmentu zainstalowano dyfuzor budowany w tylny zderzak. Tym samym uniknięto konieczności użycia zaburzającego linię dachu spoilera: powietrze zaciągane pod nadwozie, uchodząc z tyłu ma wyzwalać wystarczający efekt docisku auta do drogi poprzez przysysanie go do niej. Inspirację bolidami Formuły1 widać w tym aucie na wskroś.


TU zobacz pełną galerię Renault Clio III RS Concept Car

Wewnątrz znajdziemy kierownicę zbliżoną wyglądem do tej z torowych ścigantów oraz cztery profesjonalne fotele kubełkowe. Z kolei pod poszyciem nadwozia użyto aluminiowych komponentów do budowy zawieszenia. To utrzymuje 18-calowe, 7-ramienne felgi obute w opony 215/40. Oby tak wyglądało i odpowiedni jeździło seryjne Clio RS, które ma wejść do sprzedaży w przyszłym roku.

NOWOŚĆ - zobacz specjalną stronę marki Renault


Więcej o nowym Renault Clio III:

Clio III w Turcji

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.