mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mały sportowiec

Mały sportowiec

Wydaje się, że zbliżające się milowymi krokami targi we Frankfurcie będą wystawą zdominowaną przez premiery samochodów sportowych i równie ambitnych prototypów.

Mały sportowiec

Do pierwszej, a zarazem do drugiej grupy należy na pewno concept car Renaultsport Clio III RS. Propozycja następcy obecnego Clio  Sport 2.0 16V została zaprezentowana w rekordowym czasie zaledwie dwóch miesięcy od debiutu trzeciej generacji małego Renault. Auto różni się jednak znacznie od podstawowych modeli, i to zarówno na zewnątrz, jak i po podszyciem nadwozia.


TU zobacz relację z premiery Renault Clio III

To co uderza to zwłaszcza dalece bardziej agresywny wygląd samochodu. Już przód auta z potężnym, siatkowanym wlotem powietrza do układu chłodzenia i wyłupiaste, technicznie stylizowane oczy wraz ze smukłymi lusterkami zapowiadają nie lada wrażenia po sportowym koncepcie. Z boku, za przednimi nadkolami twórcy zastosowali coraz bardziej popularne w autach tuningowanych nacięcia błotników.

Także po raz pierwszy w aucie tego segmentu zainstalowano dyfuzor budowany w tylny zderzak. Tym samym uniknięto konieczności użycia zaburzającego linię dachu spoilera: powietrze zaciągane pod nadwozie, uchodząc z tyłu ma wyzwalać wystarczający efekt docisku auta do drogi poprzez przysysanie go do niej. Inspirację bolidami Formuły1 widać w tym aucie na wskroś.


TU zobacz pełną galerię Renault Clio III RS Concept Car

Wewnątrz znajdziemy kierownicę zbliżoną wyglądem do tej z torowych ścigantów oraz cztery profesjonalne fotele kubełkowe. Z kolei pod poszyciem nadwozia użyto aluminiowych komponentów do budowy zawieszenia. To utrzymuje 18-calowe, 7-ramienne felgi obute w opony 215/40. Oby tak wyglądało i odpowiedni jeździło seryjne Clio RS, które ma wejść do sprzedaży w przyszłym roku.

NOWOŚĆ - zobacz specjalną stronę marki Renault


Więcej o nowym Renault Clio III:

Clio III w Turcji

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.