mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Masywny P.X.

Masywny P.X.

P.X. to nazwa prototypowego modelu, jaki zostanie zaprezentowany przez koncern Suzuki już niedługo podczas targów Tokio Motor Show.

Masywny P.X.

Pojazd ten jest, według zapowiedzi japońskiej spółki, pomysłem na nowe auta rodzinne. Optycznie można doszukać się w nim elementów retro a także militarnych akcentów. Wysoko poprowadzona linia okien, wąskie reflektory oraz kierunkowskazy przednie mogą sugerować też przeznaczenie tego modelu jako auta pancernego.

Suzuki P.X. mierzy 4,42 m długości, 1,80 m wysokości oraz 1,78 m wysokości. Duży, trzymetrowy rozstaw osi zapewnia obszerne wnętrze kabiny, wystarczające dla sześciu osób podróżujących w trzech rzędach siedzeń. Imponujący, masywny wygląd podkreślony został także przez 20-calowe koła oraz poszerzone nadkola.

Elementy retro można znaleźć także w wyglądzie wnętrza auta, gdzie przed oczami kierowcy znajduje się pięć klasycznych, okrągłych wyświetlaczy. Z kolei łukowato wygięta deska rozdzielcza podobna jest do tych stosowanych w modelach Corvette wcześniejszych generacji.

Jako napęd służy stosunkowo słaby, jak na tak masywne auto, dwulitrowy, czterocylindrowy silnik o mocy 140 KM znany m.in. z nowej Vitary. Na przednią oś moc przenoszona jest za pomocą automatycznej skrzyni biegów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.