mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Matiz - choć Chevrolet Spark

Matiz - choć Chevrolet Spark

Już niedługo na naszym rynku mogą być oferowane dwa Matizy. I co ciekawe, żaden z nich nie będzie jeździł pod marką Daewoo. Jedno auto będzie się nazywać FSO Matiz, a drugie Chevrolet Spark.

Matiz - choć Chevrolet Spark

Powszechnie znane są perturbacje i związane z tym zmiany w nazewnictwie aut południowokoreańskiej marki Daewoo. Od tego roku na rynkach zachodnioeuropejskich marka ta została zastąpiona amerykańską marką Chevrolet. A ponieważ w Polsce ciągle mamy w ofercie "starego" Matiza, od zeszłego roku jako FSO, tak więc władze koncernu GM zdecydowały, iż w Polsce oraz na kilku innych rynkach auto będzie się nazywać Chevrolet Spark.

Pojawienie się najnowszej generacji tego modelu może wywołać niemałe zamieszanie w segmencie najmniejszych aut. Jego pierwsza generacja, w sprzedaży od 1998 roku, w samej Europie sprzedała się w liczbie 630 tys. egzemplarzy, na całym świecie liczba ta przekroczyła 1,3 mln sztuk.

Nowy Matiz/Spark bazować będzie na koncepcyjnym modelu M3X, który pokazany został na ubiegłorocznej wystawie w Paryżu. W porównaniu do poprzednika gruntownie zmieniony został jego wygląd. Nadwozie ma bardziej nowoczesny design, zmienione są przednie i tylne światła, zderzaki. Mimo niewielkiej długości 3,50 m i szerokości 1,50 m wewnątrz kabiny jest sporo miejsca dla czterech dorosłych osób. Możliwe jest to dzięki wysokości 1,50 m oraz sporemu rozstawowi osi 2,35 m.

Nabywca nowego Matiza będzie mógł wybierać tylko spośród dwóch silników benzynowych - 0,8 i 1,0 litra. Pierwszy z nich, o mocy 52 KM, będzie miał o 15% niższe spalanie niż w poprzedniej wersji, które wyniesie teraz 5,2 l/100 km (poprzednie 6,1 l/100 km). W przypadku silnika 1-litrowego (66 KM) spalanie ma zostać zredukowane z 6,4 do 5,6 l/100 km.


Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.