mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mazda5 po faceliftingu

Mazda5 po faceliftingu

O tym, iż Mazda powraca oficjalnie w przyszłym roku do naszego kraju wiadomo już wszem i wobec. Jednym z oferowanych modeli będzie minivan Mazda5, którego wersja po faceliftingu debiutuje właśnie na targach w Bolonii.

Mazda5 po faceliftingu
Jak zapowiadają władze japońskiej marki "piątka" ma być jeszcze bardziej rodzinna, pełna udogodnień, bezpieczniejsza a przy tym nieco oszczędniejsza. Na pierwszych europejskich rynkach zmodyfikowana Mazda5 pojawi się już z początkiem przyszłego roku.

Niezaprzeczalnie mocną bronią Mazdy5 są przesuwne tylne boczne drzwi. Jako jedyny model w klasie C Mazda oferuje dwoje takich drzwi. W nowym modelu będą one ponadto sterowane za pomocą przycisku - albo przy siedzeniu kierowcy, albo na pilocie, albo na klamce drzwi. Otwarcie oraz zamknięcie drzwi trwa ok. 5 sekund, a jeśli w trakcie zamykania drzwi napotkają jakąkolwiek przeszkodę od razu mechanizm się zatrzyma.

Drobnym zmianom poddany został także dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 145 KM, którego maksymalny moment obrotowy uzyskiwany będzie teraz przy niższym poziomie obrotów silnika. Nieznacznie obniżone zostało także średnie spalanie. Nowe będą także dwie przekładnie - sześciobiegowa manualna w standardzie oraz pięciobiegowa automatyczna jako opcja.

Wewnątrz Mazda5 zyskała kilka nowych rozwiązań, m.in. 7-calowy dotykowy ekran umieszczony na centralnej konsoli, na którym będzie można także zobaczyć widok z kamer cofania.

Zmiany objęły także zawieszenie, w tym nowe amortyzatory z przodu. Dzięki tym modyfikacjom auto ma być dużo stabilniejsze na szybkich zakrętach.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda 5 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda5 Mazda 5

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech