mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mazda5 po faceliftingu

Mazda5 po faceliftingu

O tym, iż Mazda powraca oficjalnie w przyszłym roku do naszego kraju wiadomo już wszem i wobec. Jednym z oferowanych modeli będzie minivan Mazda5, którego wersja po faceliftingu debiutuje właśnie na targach w Bolonii.

Mazda5 po faceliftingu
Jak zapowiadają władze japońskiej marki "piątka" ma być jeszcze bardziej rodzinna, pełna udogodnień, bezpieczniejsza a przy tym nieco oszczędniejsza. Na pierwszych europejskich rynkach zmodyfikowana Mazda5 pojawi się już z początkiem przyszłego roku.

Niezaprzeczalnie mocną bronią Mazdy5 są przesuwne tylne boczne drzwi. Jako jedyny model w klasie C Mazda oferuje dwoje takich drzwi. W nowym modelu będą one ponadto sterowane za pomocą przycisku - albo przy siedzeniu kierowcy, albo na pilocie, albo na klamce drzwi. Otwarcie oraz zamknięcie drzwi trwa ok. 5 sekund, a jeśli w trakcie zamykania drzwi napotkają jakąkolwiek przeszkodę od razu mechanizm się zatrzyma.

Drobnym zmianom poddany został także dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 145 KM, którego maksymalny moment obrotowy uzyskiwany będzie teraz przy niższym poziomie obrotów silnika. Nieznacznie obniżone zostało także średnie spalanie. Nowe będą także dwie przekładnie - sześciobiegowa manualna w standardzie oraz pięciobiegowa automatyczna jako opcja.

Wewnątrz Mazda5 zyskała kilka nowych rozwiązań, m.in. 7-calowy dotykowy ekran umieszczony na centralnej konsoli, na którym będzie można także zobaczyć widok z kamer cofania.

Zmiany objęły także zawieszenie, w tym nowe amortyzatory z przodu. Dzięki tym modyfikacjom auto ma być dużo stabilniejsze na szybkich zakrętach.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda 5 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda5 Mazda 5

Podobne wiadomości:

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Detroit 2008: Batmobil Mazdy

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.