Mazda 6

Następca modelu 626

Mazda 6

Mazda 626 stała się w latach 80-tych symbolem japońskiej marki. Wszystkie pięć generacji modelu mogło poszczycić się niezawodnością oraz bardzo dobrym, w stosunku do ceny, wyposażeniem. W ostatnich latach samochód ten przestał już przyciągać uwagę i cieszył się coraz mniejszą popularnością. Teraz auto doczekało się nareszcie swojego następcy. Nowy model Mazdy nazywa się po prostu 6 i już wkrótce będzie dostępny w Europie.

Emocje budzi przede wszystkim design auta. Model z długością 4.68m znajduje swoje miejsce dokładnie w klasie średniej i ma dużą przewagę nad swoim poprzednikiem. W przeciwieństwie do swoich japońskich konkurentów, jak np. Nissan Primera, Mazda 6 posiada bardziej klasyczną linię nadwozia i nie rezygnuje ani z zaznaczenia przodu, ani tyłu pojazdu.

Najbardziej wyraziście auto prezentuje się z tyłu, gdzie piękne proporcje przejrzystych, tylnych świateł sprawiają optyczne wrażenie a la Lexus. Z przodu w oświetleniu dominuje nastrój sportowy, uwagę na siebie zwraca również grill chłodnicy. Wygląd wnętrza auta odcina się od swojego poprzednika. Mazda 6 przekonuje do siebie przyjemnymi materiałami i znakomitymi, stylizowanymi na sportowe siedzeniami. Pozytywnie na design wnętrza wpływają również chromowane elementy.

Jeśli chodzi o jednostki napędowe, inżynierowie Mazdy nie zaskoczyli niczym wyjątkowym. Do dyspozycji mamy trzy nowe silniki benzynowe o pojemnościach: 1.8l, 2.0l i 2.3l. Moc maksymalna w zależności od silnika wynosi od 120KM do 166KM . Wszystkie te napędy należy ocenić pozytywnie.

Jeśli chodzi o wyposażenie można być rzeczywiście zadowolonym, choć nie jest to na pewno żadna rewolucja. Mazda 6 oferuje między innymi sześć poduszek powietrznych, ABS, system stabilizacji jazdy, klimatyzację.

Trzeba przyznać. Że nowy model Mazdy zapowiada się całkiem obiecująco.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!