mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mazda CX-9 w Nowym Jorku

Mazda CX-9 w Nowym Jorku

W kwietniu podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku, Mazda Motor Corporation zaprezentuje swojego nowego SUV`a. Mazda CX-9 będzie kontynuacją serii samochodów rekreacyjno-sportowych tej marki.

Mazda CX-9 w Nowym Jorku

Siedmioosobowa CX-9 jest odejściem od tradycyjnych kanciastych kształtów pojazdów SUV, które do tej pory  masowo zalewały rynek amerykański. Sygnowana logiem "Soul of a Sports Car" Mazda będzie oddawać swego sportowego ducha nawet przy maksymalnej liczbie pasażerów. Unikalność wyglądu, wysoka dynamiczność będzie pokrywała się z wysoką jakością materiałów użytych wewnątrz samochodu oraz jego wielkością i uniwersalnością.

W samochodzie zastosowano sześciocylindrowa jednostkę napędową MZI o pojemności 3,5 litra, połączoną z sześciostopniową skrzynią automatyczną. Kierowca będzie mógł wybierać między napędem na wszystkie, bądź tylko na przednie koła. Fabryka Ujina No.1 zlokalizowana niedaleko głównego centrum dowodzenia Mazdy w Hiroszimie zajmie się początkową produkcją samochodu. W salonach ukaże się on dopiero na początku 2007 roku.

Wraz z modelem CX-9 na stoisku targowym będzie zaprezentowany model Mazda3 MPS, którego w USA nazwano Mazdaspeed3. Dni prasowe targów odbędą się 12 oraz 13 kwietnia. Dla szerszej publiki targi będą otwarte od 14 do 23 kwietnia tego roku.

Czytaj także:

"Odmłodzona nieco Mazda2" (2006-03-29)

"Nowy pickup Mazdy w Bangkoku" (2006-03-09)

"Mazda CX-7 już w produkcji" (2006-02-21)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda Cx-9 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda Cx-9

Podobne wiadomości:

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Powoli zbliża się okres wyjazdów na narty. Warto pamiętać, że w wielu krajach konieczne są winiety, uprawniające do jazdy po autostradach: w Czechach, Austrii, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji. Podpowiadamy, gdzie kupować najtaniej winiety.