mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mazda Premacy 4WD

Mazda Premacy 4WD

Japoński producent prezentuje specjalną wersję swojego vana. Z aktywnym systemem przekazywania mocy na wszystkie koła rodzinne auto ma być stabilniejsze i bezpieczniejsze na śliskich drogach.

Mazda Premacy 4WD

Co prawda na razie samochód wejdzie do oferty jedynie na lokalnym rynku, ale należy się spodziewać, że z czasem będzie on oferowany także w pozostałych krajach gdzie obecna jest Mazda. Model znany jako 5 nie jest także dostępny w Polsce - u nas oferowana jest jedynie kompaktowa 3 i limuzyna 6.

Do vana został zaadoptowany system ATTC (aktywna kontrola przekazania momentu), który pochodzi z cztero-napędowej wersji Mazdy Atenza (model 6). Tak więc podobnie jak u większości oferowanych dziś samochodów jest to stałe przekazywanie mocy za pośrednictwem komputera decydującego o jej podziale między osie. Takie rozwiązanie ma zapewnić możliwie dużą elastyczność i szybkość reakcji na utratę trakcji przez przednie koła.

Dodatkowo kierowca może wedle swojego uznania zmienić na stałe napęd z 2WD na 4WD. Tak uzbrojone auto będzie dostępne z silnikiem 2.0 MZR w każdej wersji wyposażenia. Ceny na rynku japońskim mieszczą się w zakresie od około 60 do 75 tys. po przeliczeniu na złotówki, bez wliczenia podatków.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia
Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia
Premiera nowego Renault Megane RS odbędzie się dopiero jesienią na salonie samochodowym we Frankfurcie. Jednak kilka dni temu do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia patentowe francuskiego hot-hatcha.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech