mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mazda prezentuje "dwójkę"

Mazda prezentuje "dwójkę"

Wystawa w Paryżu coraz bliżej, o czym najlepiej świadczy coraz większa liczba nowości, jakie prezentują koncerny motoryzacyjne. Mazda właśnie zdradziła wygląd nowej generacji swojego modelu w segmencie B.

Mazda prezentuje
Pierwsze zdjęcia nowej Mazdy 2 potwierdzają to, o czym mówiło się już przy okazji wystawy w Genewie i prezentacji koncepcyjnej Mazdy Hazumi, iż może być to jeden z najładniejszych modeli w segmencie B. Mazda 2 czwartej generacji została zaprojektowana zgodnie ze stylizacją Kodo - czyli najnowszym językiem stylistycznym japońskiej marki. Dzięki temu znajdziemy w designie auta wiele wspólnych cech z modelami CX-5, 6 oraz 3.

Przy projektowaniu Mazdy 2 oraz jej tworzeniu postawiono na lekkie i wytrzymałe materiały oraz obniżenie współczynnika oporu powietrza. Tym samym "dwójka" powinna mieć niezłe osiągi, zadowalające spalanie i mieć bezpieczną konstrukcję.

Nowa Mazda 2 na rynku europejskim będzie dostępna z nowym "czystym" silnikiem Diesla, SkyActiv-D 1.5, jak również z silnikiem benzynowym SkyActiv-G 1.5 w różnych wariantach mocy. Oprócz nadwozia i podwozia SkyActiv oraz ręcznej i automatycznej skrzyni biegów, nowa Mazda będzie również wyposażona w innowacyjny system łączności MZD Connect, system aktywnego bezpieczeństwa i-ActivSense oraz przestronne i wyrafinowane wnętrze.


Nowoczesna technologia, jaką znajdziemy na pokładzie Mazdy 2, wraz z jej atrakcyjnym designem powinny wysoko podnieść poprzeczkę w największym pod względem udziału w rynku europejskim segmencie B. Zapewne nowa generacja Mazdy walnie przyczyni się również do podniesienia poziomu sprzedaży całej marki, jak i samego modelu - od 1996 roku łączna sprzedaż wszystkich generacji Mazdy 2 na wszystkich rynkach przekroczyła 2,4 mln egzemplarzy.

Produkcja Mazdy 2 (Demio na rynku japońskim) właśnie ruszyła w fabryce w Hofu niedaleko Hiroszimy. Na rodzimym rynku nowa Mazda zadebiutuje już jesienią, do Europy powinna wjechać chwilę później.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda 2 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Paryż Mazda 2 targi w Paryżu

Podobne wiadomości:

Paryż 2014: Mitsubishi Outlander PHEV...

auto motor i sport 0000-00-00

Dwa lata po premierze hybrydowego Outlandera, również na salonie w Paryżu, Mitsubishi zaprezentuje nowy koncept tego modelu o nazwie PHEV Concept-S.

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando