mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mazda prezentuje "dwójkę"

Mazda prezentuje "dwójkę"

Wystawa w Paryżu coraz bliżej, o czym najlepiej świadczy coraz większa liczba nowości, jakie prezentują koncerny motoryzacyjne. Mazda właśnie zdradziła wygląd nowej generacji swojego modelu w segmencie B.

Mazda prezentuje
Pierwsze zdjęcia nowej Mazdy 2 potwierdzają to, o czym mówiło się już przy okazji wystawy w Genewie i prezentacji koncepcyjnej Mazdy Hazumi, iż może być to jeden z najładniejszych modeli w segmencie B. Mazda 2 czwartej generacji została zaprojektowana zgodnie ze stylizacją Kodo - czyli najnowszym językiem stylistycznym japońskiej marki. Dzięki temu znajdziemy w designie auta wiele wspólnych cech z modelami CX-5, 6 oraz 3.

Przy projektowaniu Mazdy 2 oraz jej tworzeniu postawiono na lekkie i wytrzymałe materiały oraz obniżenie współczynnika oporu powietrza. Tym samym "dwójka" powinna mieć niezłe osiągi, zadowalające spalanie i mieć bezpieczną konstrukcję.

Nowa Mazda 2 na rynku europejskim będzie dostępna z nowym "czystym" silnikiem Diesla, SkyActiv-D 1.5, jak również z silnikiem benzynowym SkyActiv-G 1.5 w różnych wariantach mocy. Oprócz nadwozia i podwozia SkyActiv oraz ręcznej i automatycznej skrzyni biegów, nowa Mazda będzie również wyposażona w innowacyjny system łączności MZD Connect, system aktywnego bezpieczeństwa i-ActivSense oraz przestronne i wyrafinowane wnętrze.


Nowoczesna technologia, jaką znajdziemy na pokładzie Mazdy 2, wraz z jej atrakcyjnym designem powinny wysoko podnieść poprzeczkę w największym pod względem udziału w rynku europejskim segmencie B. Zapewne nowa generacja Mazdy walnie przyczyni się również do podniesienia poziomu sprzedaży całej marki, jak i samego modelu - od 1996 roku łączna sprzedaż wszystkich generacji Mazdy 2 na wszystkich rynkach przekroczyła 2,4 mln egzemplarzy.

Produkcja Mazdy 2 (Demio na rynku japońskim) właśnie ruszyła w fabryce w Hofu niedaleko Hiroszimy. Na rodzimym rynku nowa Mazda zadebiutuje już jesienią, do Europy powinna wjechać chwilę później.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda 2 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Paryż Mazda 2 targi w Paryżu

Podobne wiadomości:

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.