mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mazda w Genewie

Mazda w Genewie

Podczas 74. Salonu Motoryzacyjnego w Genewie odbywa się światowa premiera koncepcyjnego modelu Mazdy MX-Flexa oraz europejska premiera Mazdy MX-Micro Sport.

Mazda w Genewie

Obydwa modele są przykładem kierunku, jaki przyjmuje Mazda rozszerzając swoją linię modelową, aby zaspokoić wzrastające zainteresowanie  Europejczyków swoimi produktami. Prezentację w Genewie uzupełniają: nowa wersja - na paliwo wodorowe – nagrodzonego silnika rotacyjnego RENESIS; nowa wersja nadwoziowa Mazdy3 – sedan i dwa nowe silniki rozszerzające ofertę tego modelu, a także Mazda Tribute po liftingu.

W Genewie odbywa się debiut najnowszego samochodu koncepcyjnego Mazdy MX-Flexa. Sześciomiejscowy space wagon Mazdy jest piątym z kolei modelem koncepcyjnym zaprezentowanym przez Mazdę w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Mazda MX-Flexa łączy grację (wdzięk, elegancję), bardzo dobre proporcje i atletyczną stylistykę zewnętrzną z innowacyjnymi pomysłami na zapakowanie i ulokowanie bagaży. 

Nowy model koncepcyjny Mazdy MX-Micro Sport jest kompaktową wersją muskularnej, prężnej budowy samochodu nowej generacji, łączącej przestronne wnętrze i moc 2.0l silnika benzynowego. Jest efektem ostatnich dążeń Mazdy do wzmocnienia swojej linii modelowej wykorzystującej platformę Mazdy2. Sylwetka tego samochodu, podobnie jak i innych modeli nowej generacji Mazdy, charakteryzuje się wyrazistą rzeźbą nadwozia i jednocześnie sportowymi kształtami. Jest nowoczesna, a zarazem wytworna. Prezentuje rozpoznawalną mazdowską jakość i zdecydowaną sportową osobowość. Pomimo dynamicznych i zwartych wymiarów Mazda MX-Micro Sport jest przestronna i wygodna. Ma dużą przestrzeń nawet dla czterech dorosłych osób. Przednie i tylne siedzenia są wygodne i mają dobre „trzymanie” boczne, a w przedziale bagażowym znajduje się odłączalna przegroda, dzięki której jego wnętrze można zagospodarować w bardzo różnorodny sposób.

Niewielkie wymiary nowej Mazdy MX-Micro Sport sprawiają, że prowadzenie jej jest prawdziwą zabawą i radością. Znakomite właściwości jezdne zapewniają stabilną jazdę i dobre kierowanie, zwłaszcza na zakrętach. Posiada też bardzo efektywny układ hamowania, 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 110kw/150KM i momencie obrotowym 187Nm przy 4500 obrotów. Składa się to na fantastyczny sub-kompakt, który wygląda i jeździ wspaniale, a cztery dorosłe osoby mogą w nim podróżować komfortowo.

Mazda prezentuje w Genewie na Motor Show silnik rotacyjny na paliwo alternatywne, który wykorzystuje paliwo wodorowe w unikalnej technologii silnika rotacyjnego RENESIS nagrodzonego wcześniej nagrodą Silnika Roku 2004. Jest to przykład elastyczności i wszechstronności silnika rotacyjnego, który utrzymał wysoką moc i sprawność przy bardzo niskiej - za sprawą paliwa wodorowego - emisji czystych spalin.

W drugiej części ubiegłego roku, dynamiczny hatchback Mazdy3 niewątpliwie dodał nowe wartości do europejskiego segmentu C. Mazda uzupełnia teraz ofertę  tego modelu o nową gwiazdę – Mazdę3 sedan oraz o dwa nowe silniki – common-rail turbo diesel 1.6l MZ-CD oraz  oszczędny,  a nadal dynamiczny benzynowy, rzędowy, 4-cylindrowy 1.4l MZR.

Na tegorocznym Salonie w Genewie zaprezentowano Mazdę Tribute po nowym faceliftingu. Jest to szykowny samochód z przeznaczeniem do jazdy w terenie przynależny do segmentu SUV (sports utility vehicle). Mazda Tribute jest adresowana do europejskich klientów, poszkujących masywnego i mocnego a jednocześnie szykownego samochodu typu SUV o właściwościach jezdnych nowej generacji i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Nową wersję Mazdy Tribute wyposażono w benzynowy silnik o pojemności 2.3l z rodziny silników typu MZR, zastosowano również nową technologię napędu na 4 koła (AWD all-wheel drive), nowoczesne elementy bezpieczeństwa biernego i czynnego. Wnętrze udoskonalono,  a jej wygląd z zewnątrz podkreśla również przeprowadzone udoskonalenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!