Mega-Jag

Brytyjski producent luksusowych sedanów i wykwintnych coupe może niedługo mocno zaskoczyć nie tylko niektórych swoich konserwatywnych fanów, ale i konkurencję.

Mega-Jag

Jak podaje angielski serwis AutoCar, na wyspach szykuje się rewolucja równa tej, którą dokonało BMW po przejęciu marki Mini. Coraz bardziej możliwe jest, że następcą X-type'a będzie auto w bardziej modnej "budzie". Mógłby to być crossover, taki jak ten na komputerowych symulacjach, które przedostały się ostatnio do prasy brytyjskiej z centrum stylistycznego Jaguara.

W obliczu kreowania nowej niszy przez Mercedesa z serią B i niedaleką produkcji serią R, oraz zapowiedziami BMW co do planów budowy międzyklasowego auta użytkowego, także należący do Forda, a mająca podobnych klientów Jag, chce mieć swojego reprezentanta w tym segmencie.

Kiedy i jeżeli wejdzie do produkcji, samochód miałby pomieścić do siedmiu osób, w przestronnym, wysokim wnętrzu. Auto bazowałoby na jakiejś znanej już platformie i miałoby oczywiście napęd na wszystkie koła. Można również spodziewać się pięknych linii i mocnych silników, co widać i co przywodzi na myśl ostatnio zaprezentowany prototyp Jaguara AFC (Advanced Lightweight Coupe).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.