Mega-Jag

Brytyjski producent luksusowych sedanów i wykwintnych coupe może niedługo mocno zaskoczyć nie tylko niektórych swoich konserwatywnych fanów, ale i konkurencję.

Mega-Jag

Jak podaje angielski serwis AutoCar, na wyspach szykuje się rewolucja równa tej, którą dokonało BMW po przejęciu marki Mini. Coraz bardziej możliwe jest, że następcą X-type'a będzie auto w bardziej modnej "budzie". Mógłby to być crossover, taki jak ten na komputerowych symulacjach, które przedostały się ostatnio do prasy brytyjskiej z centrum stylistycznego Jaguara.

W obliczu kreowania nowej niszy przez Mercedesa z serią B i niedaleką produkcji serią R, oraz zapowiedziami BMW co do planów budowy międzyklasowego auta użytkowego, także należący do Forda, a mająca podobnych klientów Jag, chce mieć swojego reprezentanta w tym segmencie.

Kiedy i jeżeli wejdzie do produkcji, samochód miałby pomieścić do siedmiu osób, w przestronnym, wysokim wnętrzu. Auto bazowałoby na jakiejś znanej już platformie i miałoby oczywiście napęd na wszystkie koła. Można również spodziewać się pięknych linii i mocnych silników, co widać i co przywodzi na myśl ostatnio zaprezentowany prototyp Jaguara AFC (Advanced Lightweight Coupe).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!