mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Megane II coupe - kabriolet

Megane II coupe - kabriolet

Awangardowe Megane II doczekało się otwartej, sportowej wersji

Megane II coupe - kabriolet

Megane II w wersji coupe – kabriolet świadczy o dążeniu do dynamizmu i równowagi, zarówno z wersji coupe, jak i kabrioletu (po złożeniu dachu). Długie na 4,35m auto przejęło z hatchbacka jedynie przód, światła i maskę. Charakterystyczne przetłoczenie przednich błotników wydłuża boki nadwozia i podkreśla wysmukłą linię auta. Również brak słupków drzwiowych i listew bocznych przyczynia się do podkreślenia niebanalnego charakteru i płynnej linii samochodów.

Wewnątrz deska rozdzielcza i przednie fotele są takie jak w Megane II. Dzięki sztywnemu, składnemu dachowi ze szkła wnętrze auta jest wyjątkowo jasne i wydaje się bardzo przestrzenne. Szklany dach zapewnia jednocześnie dobrą widoczność z tyłu, gwarantuje komfort akustyczny i termiczny. Operacja zamykania i otwierania dachu wykonywana jest automatycznie za pomocą systemu elektryczno-hydraulicznego i trwa 22s.

Sportowe Megane II oferuje swoim pasażerom cztery pełnowymiarowe miejsca.

Auto wyposażone jest w najlepszymi silnikami oferowane w wersji 3 i 5-drzwiowej Megane II. Samochód zaopatrzono również we wszystkie elementy podnoszące bezpieczeństwo czynne dostępne w wersji hatchback – ABS, system wspomagania nagłego hamowania, ESP z funkcją kontroli podsterowności i system kontroli ciśnienia w oponach. Wersja coupe – kabriolet ma potwierdzić również wiodąca pozycję marki Reault w dziedzinie bezpieczeństwa biernego. Odpowiednio dobrana sztywność nadwozia zapewnia zachowanie kabiny w dobrym stanie w przypadku dachowania oraz 6 poduszek powietrznych zapewnia optymalną ochronę użytkownikom.

Megane II coupe – kabriolet pojawi się w ofercie Renault w trzecim kwadrymestrze 2003 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.