mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Megane Trophy : demokratyczna odmiana GT !

Megane Trophy : demokratyczna odmiana GT !

Na najbliższym salonie samochodowym w Paryżu Renault Sport Technologies zaprezentuje swój najnowszy samochód przeznaczony do wyścigów na torze: Megane Trophy.

Charakterystyka techniczna Megane Trophy w znacznej części wynika z wysmukłej linii i dążenia do zapewnienia doskonałej aerodynamiki zbliżonej do tej, jaka charakteryzuje samochody startujące w mistrzostwach DTM. Jednym z najważniejszych elementów koncepcji tego auta jest zapewnienie przyjemności prowadzenia i spektaklu na torze. Megane Trophy ma napęd na tylne koła, silnik jest umieszczony centralnie z tyłu, a półautomatyczna skrzynia biegów jest sterowana za pomocą przycisków na kierownicy. Auto jest wyposażone w pokładowy system zbierania danych. Nietypowy i wyrazisty design, wysokiej klasy osiągi i poziom bezpieczeństwa powinny być atrakcyjne nie tylko dla młodych kierowców startujących do tej pory na jednoosobowych samochodach, ale również dla kierowców sportowych modeli opracowanych na bazie klasycznych nadwozi lub gentlemen-drivers poszukujących produktu o konkurencyjnym stosunku osiągów do ceny.

Megane Trophy uzupełni bogatą gamę sportowych aut obejmującą 4 samochody startujące w rajdach lub wyścigach na torze: Clio Cup, Clio Cup Rally, Clio 2.0 16V
Grupa N i Clio Super 1600. Ten najnowszy model wystartuje już w 2005 w europejskich mistrzostwach organizowanych przez Renault Sport dla nowego modelu. Ta formuła wyścigów od 40 lat ma duży wpływ na wizerunek marki i cieszy się dużą renomą ze względu na wyważenie aspektów sportowych i technicznych oraz stosunkowo niski poziom kosztów, narzucony przez Renault Sport i osiągany dzięki odpowiedniej organizacji i regulaminowi tej firmy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!