mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mercedes CL z napędem 4x4

Mercedes CL z napędem 4x4

Mercedes wprowadza do luksusowej serii CL napęd na obie osie. Premiera nowego modelu CL 500 4-Matic nastąpi już na początku marca podczas salonu samochodowego w Genewie.

Mercedes CL z napędem 4x4
Do kupienia napędzane na wszystkie koła rasowe Coupe Mercedesa będzie latem bieżącego roku. Dwudrzwiowy CL 500, który pod maską kryje silnik V8 o mocy 388 KM oprócz napędu 4-Matic w seryjnym wyposażeniu otrzyma dodatkowo kilka innowacyjnych rozwiązań, takich jak inteligentny system oświetlenia i funkcję Presafe. Napęd 4-Matic, który zagości w serii CL będzie bliźniaczym mechanizmem, obecnie dostępnym w nowej Klasie S.

Poprzez zastosowanie nowego napędu masa własna sportowego Mercedesa wzrosła o 70 kilogramów. Średnie spalanie CL 500 4-Matic producent oszacował na 12,1 l./100 km. Z miejsca do setki auto przyspiesza w 5,4 s. Prędkość maksymalna została standardowo ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Ceny nowego czteronapędowego Mercedesa CL nie są jeszcze znane.
Tematy w artykule: CL CL amg CLC Klasa CL Klasa CLC

Podobne wiadomości:

Mercedes: Rywal Continentala GT na horyzoncie

Mercedes: Rywal Continentala GT na horyzoncie

Samochody luksusowe 2013-01-02

Maja Włoszczowska dostała Mercedesa GLC

Maja Włoszczowska dostała Mercedesa GLC

Aktualności 2015-09-18

Komentuj:

~Artur 2008-02-25

A czy będzie miał 7 biegowego automata, czy tak jak E500 4matic pięcio?

~piękno 2008-02-25

Piękno

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.