mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mercedes GST

Mercedes GST

Wyczynowe kombi.

Mercedes GST

Mercedes-Benz zaprezentował na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Detroit studyjny model Vision GTS, który jako urzeczywistnienie zupełnie nowego, świeżego pomysłu na samochód, powinien odpowiadać wymaganiom ludzi idących z duchem czasu.

Mercedes daje odpowiedź

Kombinacja liter GST to „Grand Sports Tourer” czyli wyczynowe kombi. Samochód ten to efektowna limuzyna, przestronny kombi i SUV (Sport Utility Vehicle) w jednym. Jest on odpowiedzią Mercedesa na często stawiane pytanie o ambitny, dynamiczny o wysokich parametrach technicznych pojazd, który będzie odpowiedni w każdej sytuacji. Ten model studyjny osiągnął to dzięki ciekawej stylistyce oraz daleko idącym innowacjom technicznym jak np. silnik AMG.

Dynamiczne kształty

W wizerunku auta uwagę przyciąga przede wszystkim wyrazista, łukowata linia dachu. Wraz z dużymi 22-calowymi kołami nadaje temu przestronnemu autu sportowy charakter.

Długość samochodu wynosi 5.15m, a rozstaw osi 3.22m

Duże szyby

Szyba przednia ciągnie się poprzez dach ku tyłowi, daje to ogromną powierzchnię z elektrochromatycznego szkła, które nadaje atmosferę wnętrzu auta tym bardziej, że można zmieniać ilość docierającego z zewnątrz światła za pomocą naciśnięcia przycisku.

Luksusowe wykończenie wnętrza

W ekskluzywnym wnętrzu Vision GST dominują szlachetne, ręcznie obrabiane materiały jak drewno, skóra i aluminium. Przemyślane oświetlenie wnętrza wzmacnia przytulną atmosferę.

Na środkowej części deski rozdzielczej znajdują się dwa panele osłonięte przyciemnianym szkłem pod którym kryją się: system audio oraz urządzenie nawigacji satelitarnej wyświetlające mapę drogi w technice trójwymiarowej. Zestaw wskaźników jest podświetlony łagodnym niebieskim światłem. Elektrycznie ustawiane siedzenia ze zintegrowanymi pasami bezpieczeństwa zapewniają komfort jazdy. Ponadto auto wyposażone jest w trzy rzędy siedzeń, co umożliwia podróżowania sześciu pasażerom. Pasażerowie tylnych siedzeń mają do dyspozycji sprzęt DVD oraz gry Video.

Vision GST od strony technicznej

Pod maską auta kryje się 8-cylindowy silnik AMG o pojemności 5.5l, który osiąga moc 360KM (265kW). Samochód posiada elektronicznie sterowany napęd na 4 koła 4-ETS, pneumatyczne zawieszenie AIRMATIC oraz nowoczesny wysokociśnieniowy system hamulcowy Sensotronic Brake Control (SBC). Tarcze hamulców wzmocniono odpornymi na przegrzewanie włóknami węglowymi.

Bezpieczeństwo we wnętrzu zapewnia nowoczesny system PRE-SAFE, który rozpoznaje z niewielkim wyprzedzeniem zbliżającą się kolizję i przed zderzeniem napina pasy bezpieczeństwa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.