mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mercedes Klasy A

Mercedes Klasy A

Czego można się spodziewać po nowej Klasie A?

Mercedes Klasy A

Niedawno nowa Klasa A miała polską premierę na salonie w Poznaniu. Dla tych, którzy nie byli w Poznaniu Mercedes przygotował spotkanie z nowymi modelami samochodów podczas dni otwartych organizowanych w ten weekend. Przed wizytą w salonie warto się wcześniej zapoznać z innowacjami w nowej Klasie A. Podstawową różnicą w stosunku do starego modelu jest wydłużone nadwozie o 170 mm - przekłada się to na większą przestrzeń dla pasażerów i bagaży.

Inne ważne innowacje:

- Facelifting: zmiany designu objęły zderzaki, osłonę chłodnicy, listwy boczne, światła przednie, światła tylne. Zastosowano lakierowane klamki dla Elegance i Avangarde, obręcze kół ze stopów metali lekkich dla Elegance i Avangarde, nowe wzornictwo (deski rozdzielczej, konsoli środkowej, drzwi oraz kierownicy) oraz wykończenie ze szlachetnych gatunków drewna albo aluminium dla Elegance i Avangarde

- Silniki wysokoprężne wzmocniono o 25% (np. silnik 160 CDI 60 KM dysponuje teraz mocą 75 KM) przy utrzymaniu spalania na dotychczasowym poziomie

- System ESP z asystentem hamowania

- Poduszki powietrzne nadokienne oraz klimatyzacja z czujnikiem wilgotności (opcja)

- Czujnik deszczu do sterowania pracą wycieraczek (opcja)

- Lusterko wsteczne automatycznie przyciemniane (opcja)

- Podgrzewane spryskiwacze szyb (opcja)

Taka właśnie jest nowa Klasa A Mercedesa. Stara wersja samochodu tylko w Europie i Azji zjednała sobie ponad 550 tysięcy klientów. Zdaniem dyrektora ds. sprzedaży Mercedesa nowe możliwości tego samochodu przyczynią się do przychylnego przyjęcia go przez klientów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!