mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mercedes SLT

Mercedes SLT

Po prezentacji Alfy Romeo Brera, podobnym ruchu ze strony Porsche z modelem Cayman i krążących pogłoskach o coupe na bazie BMW Z4, także stuttgarcki producent chce mieć reprezentanta w tej niszy.

Mercedes SLT

Auta z zamkniętym, ostro lub tępo ściętym nadwoziem, bazujące na kabrioletach, mają już swoją tradycję. Zawsze były to stylistycznie odmienne i rzadko spotykane samochody: Aston Martin DB5, Volvo 1800 ES, BMZ Z3 Coupe, czy choćby prototypowe Volvo V30 są tego najlepszym dowodem.

Teraz także Mercedes planuje uzupełnić tę niszę w swojej ofercie i nakryć stałym dachem SLK. To seryjne auto, którego druga generacja jest obecnie dostępna w salonach niemieckiego producenta, to sportowe coupe-cabrio.

W nowym aucie system błyskawicznego składania sztywnego dachu ma być zastąpiony przez zadaszenie przypominające tył kombi. Efekt? Równie sprawne i silne auto sportowe z większym niż w cabrio bagażnikiem.

O ile większym? Jeżeli jest to ważne dla przyszłych nabywców, muszą uzbroić się w cierpliwość. Mercedes SLT trafi na rynek najwcześniej w 2007 roku, czyli na więcej informacji musimy poczekać do przyszłego roku.

Nie należy jednak oczekiwać rewelacji: niemal bliźniaczy Chrysler Crossfire ma tylko mały luk na torbę golfową - jednak w przeciwieństwie do niego SLT będzie miał pionowy, a nie ścięty tył.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.