mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mercedes SLT

Mercedes SLT

Po prezentacji Alfy Romeo Brera, podobnym ruchu ze strony Porsche z modelem Cayman i krążących pogłoskach o coupe na bazie BMW Z4, także stuttgarcki producent chce mieć reprezentanta w tej niszy.

Mercedes SLT

Auta z zamkniętym, ostro lub tępo ściętym nadwoziem, bazujące na kabrioletach, mają już swoją tradycję. Zawsze były to stylistycznie odmienne i rzadko spotykane samochody: Aston Martin DB5, Volvo 1800 ES, BMZ Z3 Coupe, czy choćby prototypowe Volvo V30 są tego najlepszym dowodem.

Teraz także Mercedes planuje uzupełnić tę niszę w swojej ofercie i nakryć stałym dachem SLK. To seryjne auto, którego druga generacja jest obecnie dostępna w salonach niemieckiego producenta, to sportowe coupe-cabrio.

W nowym aucie system błyskawicznego składania sztywnego dachu ma być zastąpiony przez zadaszenie przypominające tył kombi. Efekt? Równie sprawne i silne auto sportowe z większym niż w cabrio bagażnikiem.

O ile większym? Jeżeli jest to ważne dla przyszłych nabywców, muszą uzbroić się w cierpliwość. Mercedes SLT trafi na rynek najwcześniej w 2007 roku, czyli na więcej informacji musimy poczekać do przyszłego roku.

Nie należy jednak oczekiwać rewelacji: niemal bliźniaczy Chrysler Crossfire ma tylko mały luk na torbę golfową - jednak w przeciwieństwie do niego SLT będzie miał pionowy, a nie ścięty tył.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.