mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mercedes na 125-lecie

Mercedes na 125-lecie

Podczas trwających targów motoryzayjnych we Frankfurcie Mercedes zaprezentował prototyp o nazwie F 125!. Samochód, który jest kolejnym prezentem z okazji tegorocznych obchodów 125-lecia stworzenia przez Karla Benz protoplasty dzisiejszych aut.

Mercedes na 125-lecie
F 125! to demonstracja technologicznych osiągnięć Mercedesa oraz pokazanie potencjału w dziedzinie zerowej emisji spalin. Mercedes systematycznie realizuje swoją wizją na jazdę z praktycznie zerową emisją spalin, podkreślając potencjał wodoru jako paliwa przyszłości. F 125! jest napędzany przez hybrydowy system plug-in F-CELL. System składa się z udoskonalonych ogniw paliwowych i wysokiej jakości baterii litowo-siarkowej. W układzie zastosowano nowy zbiornik wodoru, który jest zintegrowany bezpośrednio z konstrukcją nadwozia."Jeśli chodzi o jazdę jest jedna liczba do odnotowania - tysiąc. To odległość w kilometrach, jaką można pokonać w trybie elektrycznym bez konieczności tankowania. Razem z czterema elektrycznymi silnikami przy każdym kole moc wynosi 313 KM. Dzięki lekkiej konstrukcji zaprojektowanej z dużą ilością włókna węglowego, czteromiejscowy koncept oferuje lepsze osiągi i jest wyjątkowo komfortowy. Można powiedzieć, że F 125! jest smartphonem do którego można wsiąść" mówi dr Dieter Zetsche, prezes zarządu Daimler AG i szef Mercedes-Benz Cars.


Podobne wiadomości:

Mercedes Klasa E W213 - Wyciekły pierwsze zdjęcia

Mercedes Klasa E W213 - Wyciekły pierwsze...

Premiery 2016-01-05

Denza 400 - chiński

Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera

Aktualności 2016-08-24

Komentuj:

~merc seler 2011-09-21

a ten wąsik bismarkowy to kto ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.