mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mercedes na 125-lecie

Mercedes na 125-lecie

Podczas trwających targów motoryzayjnych we Frankfurcie Mercedes zaprezentował prototyp o nazwie F 125!. Samochód, który jest kolejnym prezentem z okazji tegorocznych obchodów 125-lecia stworzenia przez Karla Benz protoplasty dzisiejszych aut.

Mercedes na 125-lecie
F 125! to demonstracja technologicznych osiągnięć Mercedesa oraz pokazanie potencjału w dziedzinie zerowej emisji spalin. Mercedes systematycznie realizuje swoją wizją na jazdę z praktycznie zerową emisją spalin, podkreślając potencjał wodoru jako paliwa przyszłości. F 125! jest napędzany przez hybrydowy system plug-in F-CELL. System składa się z udoskonalonych ogniw paliwowych i wysokiej jakości baterii litowo-siarkowej. W układzie zastosowano nowy zbiornik wodoru, który jest zintegrowany bezpośrednio z konstrukcją nadwozia."Jeśli chodzi o jazdę jest jedna liczba do odnotowania - tysiąc. To odległość w kilometrach, jaką można pokonać w trybie elektrycznym bez konieczności tankowania. Razem z czterema elektrycznymi silnikami przy każdym kole moc wynosi 313 KM. Dzięki lekkiej konstrukcji zaprojektowanej z dużą ilością włókna węglowego, czteromiejscowy koncept oferuje lepsze osiągi i jest wyjątkowo komfortowy. Można powiedzieć, że F 125! jest smartphonem do którego można wsiąść" mówi dr Dieter Zetsche, prezes zarządu Daimler AG i szef Mercedes-Benz Cars.


Podobne wiadomości:

Denza 400 - chiński

Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera

Aktualności 2016-08-24

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

~merc seler 2011-09-21

a ten wąsik bismarkowy to kto ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.