mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mi-DO, czyli nowy hatchback Datsuna

Mi-DO, czyli nowy hatchback Datsuna

Podczas zaczynającej się w tym tygodniu w Moskwie wystawy samochodowej Datsun zaprezentował nowy model o nazwie mi-DO. To drugi już model tej japońskiej marki po wskrzeszeniu jej przez Nissana.

Mi-DO, czyli nowy hatchback Datsuna
Pomysł na markę Datsun, jaką realizuje od ponad roku Nissan, jest już dość dobrze znany. Wprowadził go przecież w życie bliski sojusznik Nissana - Renault z marką Dacia. Modele mają być stosunkowo proste w budowie, najlepiej wykorzystując technologię z poprzednich modeli marki-matki, a tym samym tanie. Rynkami docelowymi dla marki Datsun mają być rynki rozwijające się, czyli Indie, Indonezja, RPA, a także Rosja. Póki co, nie ma mowy o Europie, choć w przypadku marki Dacia również nikt początkowo nie spodziewał się, że pojawi się ona na rynkach zachodnioeuropejskich...

Datsun mi-GO jest pięciodrzwiowym hatchbackiem z segmentu B+. Bazuje na zaprezentowanym kilka miesięcy temu sedanie on-DO, z którym dzieli tą samą płytę podłogową. Identyczny jest więc rozstaw osi (2.476 mm), ale mi-DO jest wyraźnie krótsze (3.950 w stosunku do 4.337 mm). Pozostałe wymiary - szerokość i wysokość - są identyczne i wynoszą odpowiednio 1,7 oraz 1,5 m.

W wyposażeniu Datsuna mi-DO znajdziemy m.in. dwie poduszki powietrzne oraz układ ABS. W ofercie na rynku rosyjskim pojawi się pakiet zimowy, w którego skład wejdą podgrzewane fotele oraz lusterka zewnętrzne. Zgodnie z zapowiedziami producenta, podczas projektowania szczególną uwagę zwrócono na obniżenie do minimum hałasu, jaki generują silnik, zawieszenie czy pęd uderzającego w nadwozie powietrza.


Tak jak w sedanie, w pięciodrzwiowym Datsunie pracować będzie 1,6-litrowy, 8-zaworowy silnik o mocy 87 koni mechanicznych, który standardowo będzie współpracował z pięciobiegowym manualem, a na życzenie może być połączony z czterostopniowym automatem.

Nowe Datsuny objęte będą trzyletnią gwarancją, maksymalnie do przebiegu 100 tys. kilometrów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Datsun
Tematy w artykule: Moskwa Datsun Datsun mi-DO

Podobne wiadomości:

Peugeot zmienia swój topowy model

Peugeot zmienia swój topowy model

Premiery 2014-06-20

Fiat debatuje nad budżetową marką

Fiat debatuje nad budżetową marką

Aktualności 2013-02-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.