mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Micra coupe-cabrio

Micra coupe-cabrio

Do obecnego już na rynku Peugeota 206CC i Opla Tigry TwinTop dołączy niebawem mały Nissan na zmienne klimaty. Europejski rodowód bulwarowego japończyka i letnia premiera mają mu zapewnić powodzenie na rynku - szkoda, że dopiero zimą.

Micra coupe-cabrio

Nissan Micra C+C został opracowany od strony technicznej i stylizowany w Anglii i tamteż będzie budowany przez zakłady Karmanna.

Dzięki znanemu już z innych modeli rynkowych systemowi składanego dachu auto zapewnia szyk kabrioletu podczas upalnych dni i dyskretny komfort coupe gdy pogoda zmusza do podróży z zakrytym wnętrzem.

Wtedy jednak pasażerowie korzystają z innego rozwiązania - szklany dach C-VIEW zamyka wnętrze pozostawiając poczucie maksymalnego kontaktu z otoczeniem, czy to w deszczu, czy podczas zimowej zamieci. I właśnie wtedy samochód wprowadzony zostanie do salonów sprzedaży. Ciekawe czy wykupywanie auta będzie równie szybkie jak czas składania dachu - w 22 sekundy.

Tak więc po trzech latach od przedstawienia auta na paryskim show, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. W salonach do wyboru będą dwa silniki: 1.4 (88 KM) i nowy 1.6 (110 KM).

Mimo powierzchni bagażnik jaką zabiera schowek na dach, Micra C+C ma 221 litrów na torby i pakunki, a 426 litrów przy rozłożonym dachu (Peugeot 206CC 150-320l.; Opel TwinTop 250l.).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech