mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Micra coupe-cabrio

Micra coupe-cabrio

Do obecnego już na rynku Peugeota 206CC i Opla Tigry TwinTop dołączy niebawem mały Nissan na zmienne klimaty. Europejski rodowód bulwarowego japończyka i letnia premiera mają mu zapewnić powodzenie na rynku - szkoda, że dopiero zimą.

Micra coupe-cabrio

Nissan Micra C+C został opracowany od strony technicznej i stylizowany w Anglii i tamteż będzie budowany przez zakłady Karmanna.

Dzięki znanemu już z innych modeli rynkowych systemowi składanego dachu auto zapewnia szyk kabrioletu podczas upalnych dni i dyskretny komfort coupe gdy pogoda zmusza do podróży z zakrytym wnętrzem.

Wtedy jednak pasażerowie korzystają z innego rozwiązania - szklany dach C-VIEW zamyka wnętrze pozostawiając poczucie maksymalnego kontaktu z otoczeniem, czy to w deszczu, czy podczas zimowej zamieci. I właśnie wtedy samochód wprowadzony zostanie do salonów sprzedaży. Ciekawe czy wykupywanie auta będzie równie szybkie jak czas składania dachu - w 22 sekundy.

Tak więc po trzech latach od przedstawienia auta na paryskim show, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. W salonach do wyboru będą dwa silniki: 1.4 (88 KM) i nowy 1.6 (110 KM).

Mimo powierzchni bagażnik jaką zabiera schowek na dach, Micra C+C ma 221 litrów na torby i pakunki, a 426 litrów przy rozłożonym dachu (Peugeot 206CC 150-320l.; Opel TwinTop 250l.).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.