mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mini Ferrari

Mini Ferrari

Włoska firma pracuje nad zupełnie nowym modelem, który miałby konkurować na rynku z Porsche 911, Astonem Martinem V8 i innymi mniejszymi przedstawicielami klasy sport.

Mini Ferrari

Samochód miałby bazować na następcy Maserati Coupe/Spider, co pokazuje, że pomimo rozdzielenia tych dwóch firm wewnątrz struktury Fiata (i przekazanie Maserati do Alfy Romeo), ich produkty nadal będą czerpać z wspólnych korzeni. Jednocześnie widać, że producent chce wyjść poza dotychczas utarty stereotyp niszowego producenta super-sportowych i super-niedostępnych bolidów drogowych.

Nic więc dziwnego, że historyczna marka będzie eksploatowana w "małym" aucie, które ma większe szanse na powodzenie rynkowe. Dlatego też należy spodziewać się wyglądu co najmniej podobnego - o ile nie bardziej kontrowersyjnego - do tego zaprezentowanego w modelu 612 Scaglietti. Ciekawe czy pod blachami przyozdobionymi logiem "koń dębem" znaleźć mogą się części z nowej Alfy Brera lub współpracującego z Fiatem koncernu GM, co w praktyce obniżyłoby znacznie koszty produkcji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.