mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Minivan Peugeota?

Minivan Peugeota?

Jednym z najważniejszych aut, jakie będzie można zobaczyć na stoisku Peugeota podczas zbliżającej się wystawy w Paryżu, będzie koncepcyjny Prologue. Model ten stanowi zapowiedź samochodu z klasy minivanów.

Minivan Peugeota?

Klasa minivanów to jeden z ważniejszych segmentów w dzisiejszych czasach. Auto o niedużych rozmiarach, dość zwrotne w ruchu miejskim, a przy tym na tyle obszerne, że może z powodzeniem pełnić funkcję auta rodzinnego. Tymczasem próżno szukać takiego modelu w gamie Peugeota. Jest 1007, ale to jednak bardziej mikrovan, jest 807, ale to z kolei już prędzej duży van. A tymczasem konkurencja oferuje tu naprawdę sporo ciekawego.

Dodatkowo już od dawna minivany są w gamie Citroena, drugiej marki z grupy PSA. Dlatego pomysł wprowadzenia modelu z takiego segmentu wydaje się być jak najbardziej słuszny. Zresztą już od pewnego czasu dochodziły słuchy, iż takie auto jest szykowane i będzie sprzedawane jako Peugeot 3008.

I najprawdopodobniej właśnie koncepcyjny Prologue jest pierwszym ucieleśnieniem takiego modelu. Francuski koncern nie zdradza na razie praktycznie żadnych szczegółów dotyczących przyszłości tego prototypowego modelu. Jednak według wcześniejszych zapowiedzi minivan Peugeota może pojawić się w sprzedaży już w przyszłym roku.

Jak do tej pory koncepcyjne pojazdy Peugeota, w których nazwie pojawiało się słowo Prologue (np. 308 SW Prologue, 407 Prologue Coupe), niewiele odbiegały stylistycznie od późniejszej wersji produkcyjnej. Być może tak będzie i tym razem i na pokazanych zdjęciach możemy zobaczyć, jak będzie wyglądać już w niedalekiej przyszłości minivan Peugeota. Najprawdopodobniej do jego budowy zostanie wykorzystana płyta podłogowa z Citroena C4 oraz C4 Picasso.

Przy okazji modelu z całkowicie niemal nowego segmentu, Peugeot zaprezentuje również nowatorską dla siebie technologię hybrydową nowej generacji, która w Paryżu pojawi się także w koncepcyjnym Citroenie Hypnos. Prologue napędzany jest tą technologią, która generuje łącznie sporo, bo aż 200 KM. Dzięki temu osiągi mają być wyjątkowe, przy niskiej emisji CO2 - 109 g/km w cyklu mieszanym i 0 g/km w trybie wyłącznie elektrycznym.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot

Podobne wiadomości:

Peugeot 206 RC – Zupa z gwoździa

auto motor i sport 0000-00-00

Motoryzacja zmierza w kierunku macdonaldyzacji. Na całym świecie auta wyglądają i smakują prawie tak samo. Ale nie wszystkim odpowiadają tylko jednakowe frytki. Peugeot 206 RC jest przykładem potrawy dla smakoszy.

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?