mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Minivan Subaru

Minivan Subaru

Jeszcze nie zapowiedź, ani tym bardziej premiera, ale wiadomo już, że Fuji Heavy Industries rozszerzy paletę modeli swojej marki o rodzinnego vana na bazie Legacy.

Minivan Subaru

Po pierwsze samochód miałby być skuteczną bronią na rynku amerykańskim, tradycyjnie będącym domem dużych aut. Poza tym auto trafiłoby na rynki globalne, wszędzie jak w USA jako 7-miejscowy, napędzany silnikiem typu bokser samochód wypełniający lukę w ofercie Subaru i będący pomostem między Legacy, a najnowszym, dużym SUV-em B9 Tribeca.

Jak dotychczas japońska marka nie może pochwalić się specjalnymi znajomościami w tym segmencie. Niektórzy pamiętają jeszcze małe osobowo-dostawcze modele, a na rynku lokalnym Subaru sprzedaje pod swoją marką przerobionego na model Traviq Opla Zafirę pierwszej generacji. Wliczając możliwą kooperację z GM, van marki spod sześciu gwiazd mógłby trafić na rynki w 2007 lub 2008 roku.

Oczywiście, tak jak i inne samochody Subaru, tak i ten miałby stały napęd wszystkich kół, płaski silnik - najprawdopodobniej 2.5-litrowy w układzie przeciwsobnym z Legacy. Marka wydaje się rozmyślnie celować właśnie w te klasę, którą już wkrótce zasilić mogą obecni młodzi właściciele Imprezy, a w przyszłości ojcowie rodzin. Pytanie tylko, czy fani marki znajdą dla siebie wersję STi?


Więcej informacji o marce Subaru:

NOWOŚĆ - zobacz specjalną stronę marki Subaru

Impreza po liftingu

Zapowiedź: Nowa Impreza!

Facelifting Forestera

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando