mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mitsubishi Cabrio

Mitsubishi Cabrio

Samochód z natryskiem.

Mitsubishi Cabrio

Mitsubishi zaprezentuje na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Detroit koncepcyjny model SUP (Sport Utility Pack) w wersji kabrio. Zamknięta wersja tego modelu została po raz pierwszy przedstawiona na Tokio Motor Show w 2001 roku.

Nadwozie tego czteroosobowego auta, którego półprzezroczyste drzwi otwierają się do tyłu wykonane jest w dużej mierze z tworzyw sztucznych i zapewnia wystarczającą ilość miejsca dla czterech osób. Samochód zamiast typowego bagażnika posiada dużą wysuwaną „szufladę”, w której można przewozić bagaż.

Nawet w trakcie postoju SUP Cabrio zaskoczy ciekawymi niespodziankami. Na karoserii auta umieszczone jest na przykład 12-woltowe gniazdko, które zasili radio, odtwarzacz DVD czy CD. Poza tym model studyjny Mitsubishi wyposażony jest w małą pompę oraz w zbiornik wody, co pozwala skorzystać z natrysku. Funkcja ta skierowana jest do młodych osób czynnie uprawiających sporty, którzy chcą się szybko odświeżyć. Nie trzeba się martwić, że zachlapiemy siedzenia wodą, ponieważ tapicerka wykonana jest z materiałów wodoodpornych.

SUP Cabrio jest przyjazny dla środowiska. Samochód napędzany jest przez benzynowy silnik z bezpośrednim wtryskiem, który przykłada moment obrotowy na przednie koła. Jeśli potrzebny jest napęd na cztery koła, wykorzystywane są dwa silniki elektryczne napędzające w razie potrzeby koła tylne. Skrzynia biegów daje się sterować zarówno manualnie jak i automatycznie.

Trudno powiedzieć, czy Mitsubishi wprowadzi to auto w dającej się określić przyszłości na rynek. Samochód posiada zapewne wiele oryginalnych, przyciągających uwagę rozwiązań, jednak nie wiadomo czy znalazłby odbiorców.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross