mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mitsubishi Endeavor zadebiutował w Detroit

Mitsubishi Endeavor zadebiutował w Detroit

SUV w amerykańskim stylu

Mitsubishi Endeavor zadebiutował w Detroit

Międzynarodowy Salon Samochodowy Ameryki Północnej w Detroit był miejscem debiutu Mitsubishi Endeavor. Endeavor to samochód z grupy wielofunkcyjnych pojazdów terenowo-rekreacyjnych (SUV), który w ramach projektu o nazwie "Ameryka" został zaprojektowany specjalnie z myślą o rynku amerykańskim.

Nadwozie Endeavora ma długość 4830 mm, szerokość 1870 mm i wysokość 1710 mm (1770 mm z tzw. relingami dachowymi) i przeznaczone jest do wygodnej podróży dla pięciu osób. Wymiary samochodu plasują go w grupie średniej wielkości modeli SUV.

Masa Endeavora wynosi 1785 kg w wersji z napędem na jedną oś i 1885 kg przy napędzie na cztery koła.

Przednią część nadwozia wyróżnia dobrze widoczne logo Trzech Diamentów umieszczone centralnie w poziomym układzie kraty wlotu powietrza, a także wzmocniony konstrukcyjnie masywny zderzak harmonizujący z przetłoczeniami przednich i tylnych błotników oraz drzwi. Wnętrze Mitsubishi Endeavor zaprojektowano z kolei w stylu sportowej elegancji.

Jako źródło napędu Endeavora zastosowano potężną jednostkę benzynową w układzie V6 i wielopunktowym wtrysku o pojemności 3.8 litra i mocy 215 KM. Skrzynia biegów to automatyczna, sekwencyjna przekładnia Sportronic o czterech przełożeniach.

Mitsubishi Endeavor to SUV nowej generacji łączący walory pojazdu mogącego poruszać się w każdych warunkach drogowych z dynamiką i własnościami jezdnymi charakterystycznymi dla klasycznych modeli samochodów osobowych. Jego sprzedaż na rynku amerykańskim rozpocznie się wiosną tego roku, a plany produkcyjne zakładają powstanie 70 tysięcy różnych wersji nowej modelu. Mitsubishi Endeavor znajdzie się na rynku w trzech specyfikacjach wyposażeniowych, a każda z nich będzie dostępna z napędem na jedną lub na dwie osie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.