mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mitsubishi jako Nissan

Mitsubishi jako Nissan

Nissan wprowadził do sprzedaży na krajowym rynku trzeci już model z segmentu mini, który został dostarczony mu przez innego japońskiego producenta Mitsubishi.

Mitsubishi jako Nissan

W ramach współpracy obu japońskich firm Mitsubishi dostarczył Nissanowi do końca ubiegłego roku 33 tys. małych samochodów dostawczych Minicabs, które sprzedawane były jako Clipper. Tegoroczna dostawa zostanie zwiększona o kolejne 36 tys. aut z rodziny eK.

Wchodzący właśnie na rynek model Otti został zaprojektowany i przygotowany z myślą o codziennym użytkowaniu na zatłoczonych miejskich ulicach. Z tego względu auto ma kompaktowe wymiary ale jednocześnie dosyć przestrzenne i pakowne wnętrze. Łatwość manewrowania zapewnić mają także duże szyby oraz "pudełkowa" forma samochodu. Projektanci zadbali także, by silniki oraz układ zwieszenia również znacząco wpłynął na poprawę właściwości jezdnych.

Ciekawy jest układ wnętrza modelu Otti. Wszystkie niezbędne przełączniki i zegary znajdują się na konsoli centralnej. Szczególnie nietypowe jest to umieszczenie dla zegarów, które w większości samochodów znajdują się przecież za kierownicą. Może jest to oznaka, iż Otti przeznaczony będzie również w przyszłości na inne rynki niż japoński, gdzie kierownica umieszczona jest po prawej stronie.
 
W standardowym wyposażeniu modelu znajdują się m.in. takie elementy wyposażenia jak ABS, EBD (elektroniczny rozkład siły hamowania), BA (asystent hamowania) oraz dodatkowe, trzecie światło stop.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.