mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mitsubishi z konceptami

Mitsubishi z konceptami

Na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Detroit japoński producent Mitsubishi zaprezentuje dwa koncepcyjne modele: Eclipse Spyder oraz Concept CT.

Mitsubishi z konceptami

W przypadku tego pierwszego istnieje możliwość, że w niedługim czasie pojawi się w seryjnej produkcji. Według zapowiedzi szefów Mitsubishi debiut rynkowy modelu Eclipse Spyder na amerykańskim ma nastąpić jesienią 2007 roku.

Nowe Coupe-Cabrio Mitsubishi oferować będzie cztery miejsca, a w razie złej pogody pasażerów ma chronić tradycyjny dach wykonanyz z materiału. Eclipse Spyder dostępny będzie w dwóch wersjach wyposażenia oraz wydajnym systemem car audio.

Co do drugiego modelu – Concept CT, to raczej nie pojawi się on tak szybko na światowym rynku, aczkolwiek zdecydowanie można twierdzić, że jego design i nowinki techniczne z pewnością będą inspiracją dla przyszłych, kompaktowych samochodów japońskiego producenta.

Ciekawostką studyjnego samochodu Mitsubishi jest jego napęd hybrydowy. Concept CT wyposażony jest w silniki benzynowy z dodatkowymi czterema silniczkami elektrycznymi zamontowanymi w obrębie każdego z kół, napędzające tym sam poprzez technologię MIEV wszystkie, cztery koła.

Czytaj także:

Wysokoprężny Grandis już w Polsce 2005-12-01

Ciężarowy Colt 2005-11-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross