mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mocarny Land Cruiser

Mocarny Land Cruiser

Topowa Toyota Land Cruiser V8 jeszcze pod koniec tego roku pojawi się na europejskim rynku w nowej szacie. Ósma już generacja tej terenówki ma do nieprzeciętnych walorów terenowych dodać nieco więcej komfortu i stylu.

Mocarny Land Cruiser

Nowy Land Cruiser będzie o 60 mm dłuższy (4,95 m), o 30 mm szerszy (1,97 m) i o 15 mm wyższy (1865-1910 mm) niż poprzednik. Całkowicie nowa jest także platforma, na której powstała terenowa Toyota. Choć wciąż opiera się ona o ramę, to jednak ma być bardziej komfortowa, ma lepiej tłumić wibracje i odgłosy z niej dochodzące, a także ma zapewnić jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.
 
Nowością będzie 4,5-litrowy diesel, oczywiście ośmiocylindrowy, o mocy 286 KM i imponującym maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm dostępnym w przedziale od 1600 do 2800 obr/min. W stosunku do poprzednika (4,2 l) zmniejszono o 4% zapotrzebowania na paliwo, które obecnie w cyklu mieszanym będzie wynosić 10,2 l/100 km. Nowy silnik otrzyma do towarzystwa nową 6-stopniową automatyczną skrzynię biegów.
 
Zwolennicy silników benzynowych będą mieć do dyspozycji 4,7-litrową jednostką, która będzie dysponować mocą zaledwie o 2 konie większą (288 KM) niż diesel. Maksymalnym moment wynosi tu 445 Nm i jest osiągany przy 3400 obr/min. Większe jest w tej wersji spalanie, które średnio wynosi 14,4 l/100 km, a za przeniesienie momentu odpowiada 5-stopniowy automat. Obie jednostki spełniają normy emisji spalin Euro IV.
 
Za świetne właściwości terenowe odpowiadać będą m.in. system "Crawl Control" (dostępny tylko w wersji benzynowej), który utrzymuje bardzo niską prędkość auta automatycznie sterując silnikiem i hamulcami, by kierowca mógł się skoncetrować wyłącznie na prowadzeniu samochodu w trudnym terenie. Ponadto Land Cruisery dysponują stałym napędem na 4 koła, aktywnym zawieszeniem czy też centralnym mechanizmem różnicowym typu Torsen.
 
Nowa Toyota Land Cruiser V8 jest już dostępna na rynku japońskim. Europejska premiera została zaplanowana na 24 października podczas wystawy samochodowej w St.Petersburgu.
 
Zobacz więcej o modelu Toyota Land Cruiser

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Land Cruiser
Toyota Land Cruiser
Cena podstawowa już od: 189 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Bez wypieków

auto motor i sport 0000-00-00

Toyota spodziewa się po nim wiele. I my też, zwłaszcza że będzie nam towarzyszył przez najbliższych kilka miesięcy. Toyota Auris na długim dystansie.

Fakty i mity

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.