mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mocniejszy Boxster

Mocniejszy Boxster

Na przełomie września i października na paryskim salonie samochodowym Porsche zaprezentuje odnowione wersje modeli Boxster oraz Boxster S.

Mocniejszy Boxster

Podstawowa wersja Porsche Boxster z silnikiem o pojemności 2,7l zwiększy moc z 228 do 240 KM. W przypadku Porsche Boxster S moc 3,2-litrowego silnika zostanie powiększona z 260 do 280 KM. Za przeniesienie napędu odpowiadać będą pięciobiegowa (Boxster) i sześciobiegowa (Boxster S) skrzynia biegów. Obie wersje mogą być także wyposażone opcjonalnie w pięciobiegową skrzynię automatyczną Tiptronic. Zwiększona moc wpłynie także na poprawę osiągów. 2,7-litrowy silnik pozwoli teraz przyspieszyć do setki w 6,2 sekundy i osiągnąć 256 km/h, spalając 9,6 l/100 km. Mocniejszy Boxster S ma jeszcze lepsze wyniki: 5,5 sek. do 100 km/h, maksymalną prędkość 268 km/h przy spalaniu na poziomie 10,4 l/100 km.

Wygląd zewnętrzny nowej wersji różni się od poprzednika większymi kołami (17-calowe u Boxstera i 18-calowe u Boxstera S), a także oddzielnie umiejscowionymi od świateł głównych światłami przeciwmgielnymi. W widoku z boku zwracają uwagę powiększone wloty powietrza, poszerzone boczne progi, a także większe boczne szyby. Wewnątrz zmodyfikowany został kokpit, a także zastosowano nowe materiały wykończeniowe.

Sporo uczyniono także w dziedzinie bezpieczeństwa. Boxster jest pierwszym roadsterem z kurtynami powietrznymi, które razem z bocznymi poduszkami, zamontowanymi w oparciach siedzeń, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa w przypadku zderzenia bocznego. Aktywne bezpieczeństwo podwyższone zostało także dzięki poprawionemu układowi hamulcowemu oraz dodaniu do standardowego wyposażenia systemu PSM (Porsche Stability Management).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!