mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Modele przyszłości Toyoty

Modele przyszłości Toyoty

Zbliżająca się wielkimi krokami wystawa w Tokio będzie stanowiła doskonałą okazję dla Toyoty do urzeczywistnienia swoich fantazji na temat pojazdów samochodowych.

Modele przyszłości Toyoty

Liczne grono pojazdów koncepcyjnych Toyoty pokazuje, w jakim kierunku może ewoluować motoryzacja w nieco dalszej przyszłości. O ile bowiem jeszcze takie koncepty jak malutki IQ, pokazany już europejskiej publiczności podczas wrześniowej wystawy we Frankfurcie, FT-HS, znany z tegorocznych wystaw w Detroit i Genewy, sportowy model z napędem hybrydowym, czy też 1/x, czyli zapowiedź następcy Priusa, są dość bliskie wprowadzenia do seryjnej produkcji, to już reszta prototypów stanowiłaby na naszych drogach nie lada sensację.
 
Pojazd i-Real, będący już kolejnym rozwinięciem tego typu pojazdu (poprzednie wcielenia oglądaliśmy podczas poprzednich salonów – i-unit oraz i-swing), jest połączeniem wózka inwalidzkiego z gokartem. W zależności bowiem od prędkości zmienia się rozstaw osi tego trókołowca, a tym samym pozycja kierowcy - od wysokiej, niemal pionowej, do niemal leżącej.
 
Dwa kolejne koncepty - RiN oraz Hi-CT - mają dość zbliżoną do siebie sylwetkę. RiN ma łączyć cechy auta komfortowego, dbającego wręcz o zdrowie kierowcy (wygodna pionowa pozycja w nowej generacji "inteligentnych", podgrzewanych fotelach, nowy system klimatyzacji wnętrza, chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym zielone szyby), z nowoczesnym i "proekologicznym" stylem.
 
Z kolei napędzany silnikiem hybrydowym Hi-CT, mimo także dość kanciastej formy, ma dużo bardziej dynamiczny charakter. Mierzący tylko 3,33 m mały samochód idealnie ma się nadawać do ruchu miejskiego. Ekologiczne walory podkreśla napęd hybrydowy z 1,5-litrowym silnikiem benzynowym oraz jednostką elektryczną, która da się podładować za pomocą podłączenia do zwykłego gnizadka.
 
To tyle, jeśli chodzi o auta miejskie, jednak nie oznacza to końca propozycji Toyoty w Tokio. Czym ma być koncepcyjny FT-MV, dowiemy się po rozwinięciu nazwy - "Future Toyota MiniVan". Ten minivan nowej generacji ma niespotykany wygląd zewnętrzny oraz dużo bardziej funkcjonalne i luksusowe wnętrze. Z kolei wizję luksusowych limuzyn przyszłości możemy zobaczyć na przykładzie prototypu Crown HV Concept wyposażonego w jednostkę hybrydową drugiej generacji.
 
Czytaj także:

Prius przyszłości (2007-10-12)

Sportowa hybryda Toyoty (2006-12-28)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

W dzikim parku

auto motor i sport 0000-00-00

Tysiąc książek i filmów nie przygotuje cię na spotkanie z Afryką. Kiedy ją zobaczysz sam, nie zaznasz spokoju. Trzeba tylko mieć odpowiedni pojazd.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross