mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Modele przyszłości Toyoty

Modele przyszłości Toyoty

Zbliżająca się wielkimi krokami wystawa w Tokio będzie stanowiła doskonałą okazję dla Toyoty do urzeczywistnienia swoich fantazji na temat pojazdów samochodowych.

Modele przyszłości Toyoty

Liczne grono pojazdów koncepcyjnych Toyoty pokazuje, w jakim kierunku może ewoluować motoryzacja w nieco dalszej przyszłości. O ile bowiem jeszcze takie koncepty jak malutki IQ, pokazany już europejskiej publiczności podczas wrześniowej wystawy we Frankfurcie, FT-HS, znany z tegorocznych wystaw w Detroit i Genewy, sportowy model z napędem hybrydowym, czy też 1/x, czyli zapowiedź następcy Priusa, są dość bliskie wprowadzenia do seryjnej produkcji, to już reszta prototypów stanowiłaby na naszych drogach nie lada sensację.
 
Pojazd i-Real, będący już kolejnym rozwinięciem tego typu pojazdu (poprzednie wcielenia oglądaliśmy podczas poprzednich salonów – i-unit oraz i-swing), jest połączeniem wózka inwalidzkiego z gokartem. W zależności bowiem od prędkości zmienia się rozstaw osi tego trókołowca, a tym samym pozycja kierowcy - od wysokiej, niemal pionowej, do niemal leżącej.
 
Dwa kolejne koncepty - RiN oraz Hi-CT - mają dość zbliżoną do siebie sylwetkę. RiN ma łączyć cechy auta komfortowego, dbającego wręcz o zdrowie kierowcy (wygodna pionowa pozycja w nowej generacji "inteligentnych", podgrzewanych fotelach, nowy system klimatyzacji wnętrza, chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym zielone szyby), z nowoczesnym i "proekologicznym" stylem.
 
Z kolei napędzany silnikiem hybrydowym Hi-CT, mimo także dość kanciastej formy, ma dużo bardziej dynamiczny charakter. Mierzący tylko 3,33 m mały samochód idealnie ma się nadawać do ruchu miejskiego. Ekologiczne walory podkreśla napęd hybrydowy z 1,5-litrowym silnikiem benzynowym oraz jednostką elektryczną, która da się podładować za pomocą podłączenia do zwykłego gnizadka.
 
To tyle, jeśli chodzi o auta miejskie, jednak nie oznacza to końca propozycji Toyoty w Tokio. Czym ma być koncepcyjny FT-MV, dowiemy się po rozwinięciu nazwy - "Future Toyota MiniVan". Ten minivan nowej generacji ma niespotykany wygląd zewnętrzny oraz dużo bardziej funkcjonalne i luksusowe wnętrze. Z kolei wizję luksusowych limuzyn przyszłości możemy zobaczyć na przykładzie prototypu Crown HV Concept wyposażonego w jednostkę hybrydową drugiej generacji.
 
Czytaj także:

Prius przyszłości (2007-10-12)

Sportowa hybryda Toyoty (2006-12-28)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota

Podobne wiadomości:

Cudowne lata

auto motor i sport 0000-00-00

Młodzieńcze, pełne sukcesów lata Toyota Yaris ma już za sobą. Urosła, bo musiała, mimo że jednym z jej atutów były niewielkie rozmiary. Czy po latach okres dojrzewania będzie wspominać tak samo dobrze, jak lata szczenięce?

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.