mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mondeo AD 2007?

Mondeo AD 2007?

iosis to prototyp Forda, który wskazuje na przyszłe kierunki rozwoju stylistyki marki spod znaku niebieskiego owalu. Jednoczesne nawiązanie do SAV-a wprowadza także "kinetic-design".

Mondeo AD 2007?

Termin ten ma określać ideę tworzenia samochodów, tak by uchwycona w nich została energia wprawiona w ruch, z kolei nazwa iosis to termin chemiczny, określający ostatnią fazę przemiany zwykłego metalu w złoto. Oby bez nadmiernej ingerencji księgowych udało się menedżerom Forda wdrożyć to auto do produkcji, bo możliwy następca Mondeo faktycznie udanie łączy zalety auta rodzinnego, z agresywną i nowatorską stylistyką futurystycznego coupe.


Zobacz galerię zdjęć Ford Iosis - IAA Frankfurt 2005


Oczywiście wątpliwe jest, by podnoszone przeciwsobnie do góry niczym w otwieranym pudełku drzwi znalazły zastosowanie w drogowym modelu, ale pozostałe koncepcje jak najbardziej mają szansę być zrealizowane. Tak może być z systemem oświetlenia zewnętrznego bazującym na diodach LED, wewnętrznego z podświetlanym dachem i system wzrostu natężania świecenia świateł przy hamowaniu i złej pogodzie.

Natomiast raczej nie wejdą szybko do produkcji kamery umieszczone w wąskich "wysięgnikach" w miejscu zewnętrznych lusterek wstecznych, czy też użycie włókien węglowych podobnych do tych stosowanych w Formule 1. Wewnątrz innowacyjne jest połączenie gumy ze skórą i aluminium z kauczukiem neoprenowym. Za ultranowoczesną, zbudowaną z litego aluminium kierownicą, znajduje się dźwignia sekwencyjnej zmiany biegów, wykonana także z litego stopu aluminium i wykończona w ciepłym odcieniu popieli i brązu, z akcentami z pomarańczowej skóry.

Dodatkowe udogodnienie w podróżowaniu stanowi ciekłokrystaliczny ekran-panel na konsoli środkowej oraz czytnik USB. Podobnie jak w innych prezentowanych obecnie modelach koncepcyjnych, także i Ford myśli o możliwości zastosowania go jako uniwersalnego kluczyka, który w przyszłości umożliwi noszenie przy sobie całej pamięci samochodu.


Więcej informacji o autach Ford:

NOWOŚĆ - zobacz specjalną stronę marki Ford

25 milionów silników Forda

Zielone Fordy

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.