mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Monster-Truck Rampage

Monster-Truck Rampage

Dodge Rampage to kolejna propozycja w segmencie dużych pickupów. Ten koncepcyjny model został zaprezentowany podczas wystawy Chicago Auto Show 2006.

Monster-Truck Rampage

Dodge Rampage gwarantuje przede wszystkim bardzo komfortowe warunki do przewozu osób. To dlatego największa część nadwozia przeznaczona jest na kabinę pasażerską, za którą rozciąga się półtorametrowa skrzynia ładunkowa. Klapa tylna otwiera się pod kątem 98 lub nawet 117 stopni – wtedy właśnie można z niej wysuwać rodzaj rampy, umożliwiającej załadunek np. motocykla.

Kabina pięciomiejscowego Rampage zapewnia łatwy dostęp. W momencie otwierania drzwi, progi odchylają się do dołu, tworząc wygodne stopnie. Przednie drzwi otwierają się standardowo, tylne zaś odsuwają się do tyłu – brak jest typowych słupków środkowych nadwozia. Przedni fotel pasażera oraz dzielona w proporcji 60/40 kanapa tylna składa się w podłogę – wykorzystując po raz pierwszy w samochodzie typu pick-up marki Dodge system aranżacji siedzeń i schowków podłogowych Stow ‘n Go.
 
Konsola centralna może być odwracana w kierunku kierowcy lub pasażera w celu ustawienia nawigacji, klimatyzacji czy systemu audio. Podobny w formie, wolnostojący zestaw wskaźników zmienia położenie wraz z regulacją kolumny kierownicy. Wzdłuż sufitu ciągnie się konsola mieszcząca schowki na drobiazgi, system projekcyjno-rozrywkowy oraz rozproszone oświetlenie wnętrza.

Jednak nie można by mówić o modelu Rampage jako o "monster-trucku", gdyby nie zastosowana jadnostka napędowa. Pod skróconą nieco komorą silnikia mieści się 5,7-litrowy silnik Hemi V-8 z systemem zmiennej pojemności czynnej MDS. 345 KM oraz maksymalny moment o wartości 508 Nm pozwalają na w miarę dynamiczną jazdę tym dwutonowym kolosem.

Super Chief Forda (2006-01-14)

Saleen S331: Sportowy pickup (2006-01-06)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Rampage

Podobne wiadomości:

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami supersamochodu

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami...

Premiery 2017-02-10

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż...

Samochody luksusowe 2016-07-14

Dodge Viper, inaczej niż tańsze modele Dodge, czyli Challenger i Charger, nie doczekał się wersji Hellcat, czyli wspomaganej kompresorem 707-konnej odmiany. Ale sposób na zwiększenie osiągów mają inzynierowie z Hennessey Performance.

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.