mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Moovie porusza (się)

Moovie porusza (się)

Peugeot nie rzuca słów na wiatr i zgodnie z zapowiedziami pokaże na zbliżających sie targach IAA we Frankfurcie niezwykły concept-car zrodzony z pomysłu studenta.

Moovie porusza (się)

 

TU czytaj więcej o konkursie i Peugeocie Moovie

Na genewskim salonie zwycięzca odebrał nagrodę prezesa firmy, ale prawdziwy sukces dla młodego stylisty dopiero nadchodzi. We Frankfurcie na stoisko francuskiego producenta zawita pełnowymiarowy Moovie zbudowany niemal idealnie według projektu Costy. Co więcej, trzecią częścią nagrody będzie... produkcja modelu w skali 1/43. Samochodzik będzie nie mniej ekscytujący i futurystyczny niż oryginał.

Pierwowzór zdobył sobie uznanie szefów firmy Peugeot właśnie za oryginalny styl, widoczne nawiązanie do marki i innowacje, które czynią z niego element ambitnej wizji przyszłości. Między innymi drzwi zamknięte w dużych kołach mają podwójną funkcję: właśnie jako łatwy dostęp do wnętrza oraz, poprzez wymuszenie użycia dużych opon, zmniejszają zużycie energii potrzebnej do ich napędzania.


Więcej informacji:

IAA Frankfurt 2005 - concept-cars 

Przyszłość Peugeota

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2018 - oto lista kandydatów
Car of the Year 2018 - oto lista kandydatów
Do rozstrzygnięcia pozostało jeszcze trochę czasu, ale znamy już finałową listę kandydatów do tytułu World Car of the Year (WCOTY) 2018.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic