mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Moovie porusza (się)

Moovie porusza (się)

Peugeot nie rzuca słów na wiatr i zgodnie z zapowiedziami pokaże na zbliżających sie targach IAA we Frankfurcie niezwykły concept-car zrodzony z pomysłu studenta.

Moovie porusza (się)

 

TU czytaj więcej o konkursie i Peugeocie Moovie

Na genewskim salonie zwycięzca odebrał nagrodę prezesa firmy, ale prawdziwy sukces dla młodego stylisty dopiero nadchodzi. We Frankfurcie na stoisko francuskiego producenta zawita pełnowymiarowy Moovie zbudowany niemal idealnie według projektu Costy. Co więcej, trzecią częścią nagrody będzie... produkcja modelu w skali 1/43. Samochodzik będzie nie mniej ekscytujący i futurystyczny niż oryginał.

Pierwowzór zdobył sobie uznanie szefów firmy Peugeot właśnie za oryginalny styl, widoczne nawiązanie do marki i innowacje, które czynią z niego element ambitnej wizji przyszłości. Między innymi drzwi zamknięte w dużych kołach mają podwójną funkcję: właśnie jako łatwy dostęp do wnętrza oraz, poprzez wymuszenie użycia dużych opon, zmniejszają zużycie energii potrzebnej do ich napędzania.


Więcej informacji:

IAA Frankfurt 2005 - concept-cars 

Przyszłość Peugeota

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy
Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy
Brytyjski producent wprowadza na rynek odświeżoną wersję modelu Sport. Przy tej okazji inżynierowie wzięli na warsztat najmocniejszą wersję oznaczoną logo SVR.