mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Murano z dieslem

Murano z dieslem

Jeśli od zakupu tego auta odstraszało Cię zbyt wysokie spalanie, to od września powinieneś ponownie uważnie się mu przyjrzeć. Wówczas to do sprzedaży trafi Nissan Murano z 2,5-litrowym silnikiem wysokoprężnym.

Murano z dieslem
Pod maskę Nissana Murano trafi zmodernizowany czterocylindrowy silnik 2.5 dCi (YD25), którego głównymi atutami są potężny moment obrotowy, wysoka kultura pracy oraz mniejsze zużycie paliwa i obniżona emisja spalin, co odpowiada aktualnym trendom na europejskim rynku. Wersja silnika przeznaczona do Murano rozwija moc 190 KM i maksymalny moment obrotowy 450 Nm. Przebieg krzywej mocy i momentu obrotowego zapewniają elastyczność i wysoką kulturę pracy. Silnik jest wyposażony w filtr cząstek stałych (DPF), dzięki któremu Murano spełnia wymagania normy emisji Euro 5.

Zmiany wprowadzone w silniku obejmują nowy system bezpośredniego wtrysku paliwa wytwarzający ciśnienie 2000 bar zamiast dotychczasowych 1800 bar. Zwiększenie ciśnienia oznacza, że paliwo rozpylane jest na jeszcze mniejsze drobiny, co zwiększa efektywność spalania. Nowa głowica cylindrów z równoległymi kanałami poprawia efektywność wirowania w procesie spalania oraz płynność suwów ssania i wydechu. W nowej turbinie o zmiennej geometrii (variable nozzle turbo – VNT) hydrauliczny system sterowania zastąpiono zapewniającym szybsze reakcje sterowaniem elektrycznym.

Silnik połączony jest z sześciobiegową przekładnią automatyczną, która wyposażona jest w układ adaptacyjnego sterowania zmianą przełożeń ASC (Adaptive Shift Control), który modyfikuje algorytm przełączania biegów w zależności od stylu i warunków jazdy, utrzymując na przykład niskie przełożenie w trakcie zjazdu ze wzniesienia w celu bardziej efektywnego hamowania silnikiem.

Moc przekazywana jest na koła za pośrednictwem zaawansowanego układu ALL MODE 4x4-i, włączającego napęd także na tylną oś w przypadku wykrycia utraty stabilności lub przyczepności.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Murano Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan diesel Nissan Murano

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Wielkie stolice zakażą Diesli

Wielkie stolice zakażą Diesli

Aktualności 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.