mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Na piknik z Mini

Na piknik z Mini

Premierę koncepcyjny Mini, bazujący na modelu Traveller, miał podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Na wystawie w Tokio producent zaprezentuje lekko zmienioną wesrję tego auta.

Na piknik z Mini

Stylistyka modelu, taka sama jak w modelu Mini Concept Frankfurt, nawiązuje do modelu Traveller, który zadebiutował w 1960 r. Podobne jest eleganckie nadwozie w stylu Estate, z takimi elementami jak dzielone symetrycznie tylne drzwi i podzielone tylne boczne szyby. Auto to wyróżniają także szeroko otwierane drzwi pozbawione słupka B, karoseria w kolorze srebrnego metaliku czy wyrafinowane materiały wykończeniowe w kabinie.

Jednak w przypadku wersji Mini Concept Tokio postawiono bardziej na aspekt wypoczynkowy. O modelu można powiedzieć, iż jest idealne do wyjazdów w plener. Temu służyć mają m.in. niewielki stolik oraz dwa krzesełka umieszczone w dachu auta, obracany fotel kierowcy, liczne praktyczne podstawki, a także spora liczba małych pojemników służących do przewozu różnych przedmiotów.

Czytaj także: Mini Concept Frankfurt - 2005-09-23

Zobacz więcej o marce BMW

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe
BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe
Już jutro rusza we Włoszech prestiżowa wystawa Villa d`Este. To właśnie tam zadebiutuje najnowszy projekt bawarskiego producenta. Koncepcyjny model nawiązuje do legendarnej „ósemki”. Czy w końcu doczekamy się następcy?