mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Na pożegnanie Vipera

Na pożegnanie Vipera

Na zakończenie produkcji Dodge'a Vipera obecnej generacji amerykańska marka postanowiła wydać limitowaną serię "Final Edition". Niestety, pojawi się tylko 50 egzemplarzy tej wyjątkowej wersji.

Na pożegnanie Vipera
Dodge Viper SRT10 w wersji "Final Edition", która do sprzedaży trafi latem br., będzie dostępny we wszystkich trzech odmianach modelowych – Coupe, Roadster i ACR (American Club Racer). Każda z nich posiadać będzie nadwozie koloru grafitowego (Graphite Clear Coat) z czarnym centralnym pasem wyścigowym i akcentem czerwonym. Wszystkie modele serii Final Edition wyróżniają się unikalnymi emblematami na progach karoserii, a Coupe i ACR – także lakierowaną na czarno ramą szyby czołowej.

Czarny wystrój wnętrza urozmaicono przeszyciami w barwie czerwonej, także czerwonym tłem zestawu wskaźników oraz wkrętami ze stali nierdzewnej wzdłuż obrzeża konsoli centralnej. Na oprawie selektora biegów, powyżej specjalnych mat podłogowych Viper Final Edition umieszczono plakietkę z kolejnym numerem (1-50) pojazdu serii limitowanej.

Dodge Viper Coupe i Roadster Final Edition wyposażony jest w sześcioramienne lakierowane obręcze w kolorze antracytowym, wersja ACR zaś – w pięcioramienne czarne obręcze typu Sidewinder.

Sercem Dodge Vipera SRT10 jest niezmiennie sprawdzony silnik V-10 o pojemności 8,4 litra. Zarówno moc 600 KM, ogromny moment obrotowy 760 Nm jak i modelowe wprost osiągi (przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund, 1/4 mili w ciągu około 11 sekund, test 0-160-0 km/h trwający dokładnie 11 sekund i prędkość maksymalna 325 km/h) nie pozostawiają cienia wątpliwości, do czego stworzony został ten dwuosobowy pojazd.

Po raz pierwszy seria limitowana 50 Dodge Viperów obejmuje wszystkie trzy wersje modelowe – 20 Coupe, 18 Roadsterów i 12 ACR. Poprzednia seria Final Edition 2002 liczyła łącznie 360 samochodów (326 Coupe i 34 ACR) w kolorze czerwonym Viper Red Clear Coat z białymi pasami wyścigowymi.

Produkcja limitowanej serii Dodge Viper Final Edition planowana jest z początkiem lata bieżącego roku.

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Dodge Viper zniknie z rynku

Dodge Viper zniknie z rynku

Samochody luksusowe 2015-10-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.